LIDL Polska – Konkurs

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. W tym tygodniu Lidl otworzy pierwszą placówkę w Lesku, przy ul. Fredry 2. Już 30 lipca od godziny 06:00 na wszystkich klientów czekać będą wyjątkowe promocje oraz degustacje z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Zawsze wysoka jakość i niska, lidlowa cena

W nowo otwartym sklepie klienci znajdą wysokiej jakości artykuły w atrakcyjnych, niskich cenach, wyprodukowane w sposób zrównoważony. Na sklepowych półkach nie zabraknie świeżych owoców i warzyw w ramach „Ryneczku Lidla”, pieczywa bez konserwantów „Chrupiące z Pieca”, a także chętnie wybieranych przez konsumentów marek takich jak: „Pikok” – wędliny, „Pilos” – nabiał oraz szerokiego asortymentu produktów w „Strefie Wege”, jak również kosmetyków wegańskich marki „Cien Food For Skin”. W asortymencie sklepu znajdziemy także odzież oraz produkty przemysłowe w niskich cenach.

Firma Lidl od lat współpracuje z polskimi producentami, proponując konsumentom wyroby pochodzące zarówno od branżowych liderów jak i mniejszych, lokalnych dostawców. Zawsze, gdy istnieje możliwość współpracy z krajowym dostawcą, sieć stawia na polskie produkty.

Nowy sklep sieci Lidl w Lesku ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ponad 1100 m2. W obiekcie zostało zatrudnionych 28 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 8:00 do 20:00. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać ze 110 miejsc parkingowych.

W dniu otwarcia na przybyłych klientów czekać będzie pyszna kawa oraz croissanty. Nie zabraknie również konferansjera, który poprowadzi całe wydarzenie z uwzględnieniem środków bezpieczeństwa. Hostessy rozdadzą także klientom gadżety promujące aplikację LIDL PLUS.

„Każdy kolejny sklep Lidl to dla nas ogromny sukces. Cieszymy się, że możemy zaproponować mieszkańcom szeroką ofertę naszych produktów. Jednocześnie, by ułatwić planowanie codziennych zakupów rozwijamy aplikację Lidl Plus ułatwiającą zarządzanie domowym budżetem, oferującą liczne promocje i rabaty, dostęp do gazetek produktowych oraz wydłużoną możliwość zwrotów przy zakupie artykułów przemysłowych. Korzystając z aplikacji klienci mają również możliwość dokonywania wygodnej płatności mobilnej za sprawą Lidl Pay” – podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications, Lidl Polska.

 Zapraszamy do odpowiadania na pytanie konkursowe!

 

Pytanie do konkursu – otwarcie sklepu w Lesku (30.07.2020)

Jak nazywa się marka własna produktów kosmetycznych dostępna w sklepach Lidl?

  1. Favis          B) Cien            C) Charme

(więcej…)

Jest przyzwolenie na włączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

Wojewoda Podkarpacki wydała opinię dotyczącą wniosku władz Miasta Rzeszowa w sprawie przyłączenia do obszaru miasta trzech sołectw lub ich części z gmin powiatu rzeszowskiego:

– z gminy Krasne – obszaru sołectwa Malawa,
– z gminy Boguchwała – części obszaru sołectwa Racławówka,
– z gminy Głogów Małopolski – obszaru sołectwa Pogwizdów Nowy.

Proponowana zmiana granic Rzeszowa dotycząca przyłączenia do obszaru miasta trzech sołectw lub ich części z trzech ww. gmin powiatu rzeszowskiego została zaopiniowana pozytywnie w stosunku do obszaru sołectwa Pogwizdów Nowy (z gminy Głogów Małopolski), natomiast w pozostałym zakresie negatywnie.

Pozytywna opinia odnośnie przyłączenia do miasta Rzeszów obszaru sołectwa Pogwizdów Nowy z gminy Głogów Małopolski wynika m.in. z położenia geograficznego i powiązań komunikacyjnych (do centrum Rzeszowa jest dwukrotnie bliżej niż do centrum Głogowa Małopolskiego), podmiejskiego charakteru sołectwa, woli mieszkańców sołectwa Pogwizdów Nowy wyrażonej w głosowaniu zorganizowanym przez Radę Sołecką Pogwizdowa Nowego, jak również niezagrażającego całej gminie pogorszenia jej sytuacji finansowej. W 2019 roku podczas konsultacji społecznych w Pogwizdowie Nowym, w których brało udział prawie 500 osób, 82 proc. głosujących opowiedziało się za przyłączeniem sołectwa do Rzeszowa. Ponadto, również Rada Powiatu Rzeszowskiego pozytywnie zaopiniowała taką zmianę granic.

Na negatywną opinię Wojewody Podkarpackiego co do sołectwa Malawa (z gminy Krasne) oraz części sołectwa Racławówka (z gminy Boguchwała) wpłynęły przede wszystkim: brak zgody mieszkańców gmin (wyrażony podczas wcześniej przeprowadzonych konsultacji społecznych), negatywne opinie zainteresowanych rad gmin oraz Rady Powiatu Rzeszowskiego, a także skutki finansowe ewentualnego dokonania wnioskowanych zmian, w szczególności w przypadku przyłączenia do Rzeszowa Malawy z gminy Krasne (związane z możliwością osłabienia zdolności samorządów lokalnych do realizacji zadań publicznych oraz inwestycyjnych).

Opinia wojewody podkarpackiego wraz z wnioskiem władz Miasta Rzeszowa została przekazana do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ostateczna decyzja należy do Rady Ministrów, która zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podejmuje ją do końca lipca. Jeżeli będzie pozytywna, to Pogwizdów Nowy od 1 stycznia 2021 roku stanie się kolejnym osiedlem Rzeszowa.

ź: UM Rzeszów

Wycieczka kajakowa ks. Karola Wojtyły z Przemyśla do Leżajska

Karol Wojtyła zanim został papieżem niejednokrotnie odwiedzał Podkarpacie, gościł między innymi w Jarosławiu, Przeworsku i Jodłówce, a nawet płynął kajakiem Sanem – z Przemyśla do Leżajska. Było to w 1958 roku.

Wycieczka kajakowa miała charakter turystyczno-formacyjny (religijny). Spływ trwał 4 dni (19-22 lipca). Jeden z noclegów miał miejsce prawdopodobnie w okolicy Gorzyc, w gminie Tryńcza. Uczestniczyli w niej czterej studenci i cztery studentki pod przewodem ks. Karola Wojtyły, który przez uczestników wycieczki, ze względów konspiracyjnych, nazywany był „Wujkiem”. Licząca 91,1 km trasa wycieczki, w ocenie jej uczestników, była „urokliwa”

Święty Jan Paweł II odwiedzał Leżajsk niejednokrotnie, między innymi po kradzieży koron. Powtórna koronacja koronami poświęconymi przez Jana Pawła II, odbyła się w 1984r. Jan Paweł II znał leżajskie sanktuarium, gdyż był w nim w 1965r. jako Arcybiskup Karol Wojtyła Metropolita Krakowski i pozostawił w kronice Sanktuarium wpis:

„Z serdecznym blogosławieństwem i prośbą o pamięć przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Pamięcią będę się starał odpłacić za pamięć, bo nie łatwo zresztą zapomnieć Waszej Bazyliki”