Test ankieta

Wybory prezydenckie 2020

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – na czym polega i ile kosztuje?

Obfity, krągły i jędrny biust to marzenie niemalże każdej kobiety, ale niestety natura nie jest tak szczodra, by obdarzać każdą z nas nienagannymi kształtami. Czasami dla lepszego wyglądu i samopoczucia potrzebny jest zabieg powiększający piersi, a wybór często pada na powiększanie biustu kwasem hialuronowy, gdyż ta metoda jest bezpieczniejsza, niż implanty.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – na czym polega?

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym jest metodą mało inwazyjną, co przekłada się na jej ogromną popularność. Podczas zabiegu wykorzystuje się bezpieczne i całkowicie kompatybilne z tkankami ciała preparaty kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest jednym z naturalnych składników ludzkiego organizmu. Jego sztucznie pozyskane preparaty są w medycynie estetycznej popularnie wykorzystywane do modelowania ciała i wypełniania zmarszczek oraz blizn. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody, dzięki czemu kwas ten działa jako doskonały wypełniacz.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym

Klinika Chirurgi Plastycznej dr Szczyt

https://www.drszczyt.pl/

W przypadku biustu kwas hialuronowy może być zastosowany do korygowania asymetrii, ujędrniania, unoszenia, a nawet znacznego powiększania piersi. Co ważne, zastosowanie tej metody pozwala osiągnąć natychmiastowe rezultaty i nie wiąże się z długą ani bolesną rekonwalescencją. Podczas zabiegu powiększania piersi kwasem hialuronowym lekarz podaje kwas hialuronowy za pomocą igły. Liczba nakłuć oraz ilość wykorzystanego preparatu są zależne od wyjściowego stanu piersi, a także efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Zabieg jest wykonywany bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym, a jego bolesność można określić jako niską. Uczucia towarzyszące powiększaniu piersi kwasem hialuronowym to wyłącznie delikatny ból ukłuć igły oraz uczucie rozpierania podczas podawania preparatu pod skórę.

Zabieg jest stosunkowo szybki – zwykle trwa od 30 do 45 minut, a jego efekty utrzymują się przez około 1,5 roku.


Zalety powiększania biustu kwasem hialuronowym

 • Bezpieczeństwo to bez wątpienia pierwsza i najważniejsza zaleta powiększania piersi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest substancją doskonale tolerowaną przez ludzki organizm. Nie notuje się przypadków alergii na kwas hialuronowy, więc pacjentki nie muszą się obawiać ewentualnych reakcji uczuleniowych.
 • Nieinwazyjność to druga bardzo ważna zaleta powiększania piersi kwasem hialuronowym. Lekarz nie musi wykonywać nacięć, zabieg nie pozostawia trwałych blizn, a wypełniacz nie jest wyczuwalny pod skórą. Tę metodę powiększania piersi mogą wykorzystać między innymi kobiety, które nie kwalifikują się do operacji powiększenia biustu.
 • Natychmiastowy efekt to trzecia bardzo doceniana zaleta omawianego zabiegu. Podawanie w piersi kwasu hialuronowego pozwala uzyskać efekt momentalnego powiększenia biustu, a dodatkowo jego ujędrnienia i nawilżenia.
 • Naturalny rezultat osiągnięty przy użyciu kwasu hialuronowego sprawia, że piersi wyglądają tak, jakby nie były poddawane żadnemu zabiegowi. Nie ma efektu napompowania i przesady, jak to ma miejsce często w przypadku implantów piersi. Dodatkowo nie ma też obawy, że wypełniacz się przesunie, a rezultat będzie zanikał stopniowo, dzięki czemu wygląd nie zmieni się drastycznie w krótkim czasie.

Ile kosztuje powiększenie biustu kwasem hialuronowym?

Koszt powiększenia biustu kwasem hialuronowym jest zależny od ilości zużytego preparatu oraz kliniki, w jakiej wykonujemy zabieg. Średnie ceny za powiększenie z wykorzystaniem 10 ml kwasu hialuronowego (po 5 ml w każdą pierś), wynoszą około 3000 zł. W przypadku znacznego powiększenia 10 ml można podać tylko w jedną pierś, co ostatecznie wygeneruje koszt ok. 6000 zł.

Rozbieżności w cenie wynikają przede wszystkim z renomy konkretnej placówki oferującej zabiegi powiększania biustu. Mniej popularne kliniki zwykle wykonują takie zabiegi taniej, natomiast renomowane placówki zatrudniające lekarzy światowej sławy oczekują wyższego wynagrodzenia. Na powiększaniu piersi kwasem hialuronowym na pewno nie warto oszczędzać, bo jakby nie patrzeć, jest to jednak zabieg medyczny, a każda z nas chciałaby, żeby został wykonany profesjonalnie i przez doświadczonego lekarza.

Rzeszowska fundacja pomaga w Gruzji

Fundacja Pro Spe z Rzeszowa, pomaga dzieciom i niepełnosprawnym w Gruzji. 


Pro Spe prowadzi tzw. Domek Babci, który to jest schronieniem dla przesiedlonych rodzin z Osetii Południowej po wojnie w 2008r. Fundacja dba o rehabilitację niepełnosprawnych, prowadzone są zbiórki sprzętu takiego jak kule, wózki inwalidzkie czy łóżka a kolejno trwa transport do Gruzji, gdzie fizjoterapeuci i wolontariusze pomagają chorym w drodze do lepszego życia.
Pomoc jest także przekazywana do hospicjum, które wspierane jest najróżniejszymi produktami typu leki czy środki higieniczne.

Pro Spe to nie tylko pomoc dla przesiedlonych czy niepełnosprawnych to także ciepły posiłek dla bezdomnych, którzy od października do marca dostają 3 posiłki w tygodniu.
Fundacja prowadzi również pomoc dla dwóch przedszkoli, a także pomaga dzieciakom w spełnieniu marzeń i zabiera ich na kolonie uśmiechu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji.
Chcesz pomóc ? tutaj link do zbiórki prowadzonej przez fundację.
Nadszedł okres rozliczeń podatkowych, możesz podarować fundacji także swój 1%.
Fundacja potrzebuje też wolontariuszy do pomocy.

 

Fundacja działa od 3 lat, prowadzi ją ks. Maciej Gierula, Pro Spe to największa fundacja z Podkarpacia pomagająca zagranicę.

zapora w Solinie w kolorze

Budowa zapory nad Soliną – pierwsze fotografie w kolorze [FOTO]

Budowa zbiornika na Sanie nie byłaby możliwa, gdyby nie koncepcja z roku ’21 – profesora Karola Pomianowskiego. Wizję profesora zaczęto realizować już w roku 1921 w Myczkowcach, jednak nieskutecznie.

Pierwsze rozpoznanie geologiczno-hydrologiczne w dolinie Sanu przeprowadzono jednak dopiero w latach 1936–1937, a dalsze prace przerwała II wojna światowa. Nowa koncepcja zabudowy doliny Sanu powstała w roku 1955 pod kierownictwem inż. Bolesława Kozłowskiego
Budowę zapory rozpoczęto w 1960 r. Główne prace ziemne i roboty fundamentowe zakończono w 1964 r.

W lipcu tegoż roku rozpoczęto wznoszenie korpusu zapory. Podstawowe prace betoniarskie przy zaporze zamknięto pod koniec lutego 1968 r. W międzyczasie trwała budowa budynku elektrowni i montaż urządzeń hydroenergetycznych. Wstępny rozruch pierwszej turbiny odbył się 9 marca 1968 r., a 20 lipca (dwa dni przed ówczesnym świętem 22 lipca) oddano zaporę do eksploatacji
 

Zdjęcia archiwalne PGE

 

Jak poprawnie wymawiać nazwy popularnych marek? Leroy Merlin, Decathlon.

W Polsce zrodziła się nowa “tradycja” na obowiązkowe wyprzedaże poświąteczne.  Jednak co szokuje, coraz trudniej jest wejść do danego sklepu i prawidłowo wymówić jego nazwę. Minęło zaledwie 30 lat, odkąd Polska otworzyła swoje granice dla tak dużej ilości światowych marek. Czy jednak udaje nam się wymawiać poprawnie wszystkie zagraniczne nazwy marek? Sprawdź, jak przeczytać bezbłędnie te najpopularniejsze!

Deichmann

Jest to jedna z największych marek  obuwniczych z Niemiec,  pomimo jej prostoty w wymowie często zdarza się, że mówimy o wypadzie na zakupu do “dejmana” Tymczasem nazwę wymawiamy: „dajśman”

Leroy Merlin

W tym sklepie promującym się sloganem “Bohater we własnym domu” zakupy robił najprawdopodobniej każdy. W Polskim języku już przyjęło się iż francuski “lerła„ został przechrzczony na idziemy tzw. do Liroja”… Nazwę sklepu prawidłowo powinno się czytać: „lerła merlę”

Levi’s

Słynne spodnie Levisy są tak modne jak jego blednie wymawiana nazwa. Nazwę amerykańskiego przedsiębiorstwa odzieżowego, znanego głownie z produktów dżinsowych czyta się poprawnie: „liwajs”

Decathlon

Kolejny francusko-brzmiący sklep, który słynie z asortymentu sportowego wcale nie czytamy „dekatlon”. Poprawna nazwa to: „dekatlą”

Auchan

Sklep super market, również francuski, często nazwany oszołomem jest tak naprawdę wymiany błędnie ponieważ jego prawidłowa nazwa to „oszą”

Gdzie zabrać dziewczynę na randkę w Rzeszowie – TOP 5 najlepszych restauracji i kawiarni

 • Restauracja Patio

Idealnym miejscem na  wieczorną kolację w Rzeszowie jest bez wątpienia restauracja Patio wyróżniająca się elegancją oraz  romantycznym klimatem.  Restauracja znajduje się w Grand Hotel Boutique pomiędzy rzeszowskim Rynkiem, a głównym deptakiem – ul. 3 Maja. Podzielona jest na lobby oraz dwie antresole. Patio posiada w swojej ofercie bogatą gamę unikatowych win czerwonych oraz białych idealnych na klimatyczny wieczór. Dużą zaletą jest także dostępność koktajlów przyrządzanych przez wykwalifikowanych barmanów, które zachwycą smakiem oraz podaniem każdą kobietę. Jedzenie podawane w restauracji zachwyca nie tylko smakiem, ale także wykwintnym podaniem Restauracja cechuje się wysokim poziomem obsługi, co bez wątpienia wyróżnia ją na tle innych.

Restauracja Patio w Hotelu Grand – Zobacz inne restauracje

https://www.grand-hotel.pl/pl/restauracje/

 • Restauracja Folk

Kolejnym godnym polecenia miejscem na randkę jest restauracja folk, która znajduje się w centrum Rzeszowa w niedalekiej odległości od rzeszowskiego Rynku. Sama restauracja świetna, obsługa miła i profesjonalna. Kuchnia wyróżnia się na tle innych rzeszowskich restauracji, możemy tam zarówno zjeść wykwitnę danie czy też uraczyć się lokalnym proziakiem. Bez wątpienia największą zaletą tej restauracji jest wyśmienita kuchnia na światowym poziomie. Restauracja oferuje dania nie tylko kuchni polskiej, ale także europejskiej. Dominujący wystrój restauracji jest w stylu Folkowym, a atmosfera panująca w restauracji sprzyja romantycznym kolacjom we dwoje.

Restauracja Folk w Hotelu Bristol

 • Stary Browar Rzeszowski

Następnym miejscem, które warto odwiedzić we dwoje jest Stary Browar Rzeszowski, który zlokalizowany jest przy Rynku Starego Miasta. Jest to pierwszy w Rzeszowie mini browar restauracyjny. W swojej ofercie posiada różnorodne piwa, które przypadną do gustu nawet tym najbardziej wybrednym. Piwa wytwarzane w tym lokalu są niefiltrowane, niepasteryzowane, naturalnie wysycone dwutlenkiem węgla, odpowiednio długo poddawane procesom fermentacji i leżakowania.  Restauracja posiada lożę w kształcie beczek do piwa, w  których można wygodnie usiąść i delektować się smakiem wybornego lokalnego browaru. Rustykalny wystrój wprowadza w romantyczną atmosferę, która pozwala na odprężenie w towarzystwie drugiej połówki. Wielbicie piwa mogą również na własne oczy zobaczyć jak ważone jest piwo. Poza wyśmienitym piwem, Stary Browar może pochwalić się także podbijającymi podniebienia potrawami

Restauracja Stary Browar Rzeszowski

 • Zensei Sushi

Zensei Susi to oryginalne miejsce na randkę, która z pewnością zostanie w pamięci na długo. Restauracja zlokalizowana jest w Hotelu Bristol Tradition & Luxury. Orientalna kuchnia azjatycka podawana jest na wysokim poziomie. Niewątpliwie największym atutem tego miejsca jest sposób przygotowania sushi. Przygotowywane jest z precyzją na oczach klientów, przez najwyższej klasy sushi masterów. Jest możliwość zjeść przy barze przy którym kucharz tworzy dania, siedząc po turecku przy niskim stole, przed wejściem do którego, należy zdjąć obuwie. Randkowicze, którzy dopiero zaczynają przygodę z sushi pomocą i fachową radą służy obsługa, Niezwykłe wrażenie robi także bar z pływającymi małymi łódeczkami, a także specjalne pokoje tatami. Jest to miejsce nietypowe w które warto zabrać kobietę na randkę, ponieważ obydwoje możecie dowiedzieć się nowych rzeczy oraz poznać nowe niespotykane dotychczas smaki.

 • Kawiarnia Stary Piernik w Rzeszowie

Jest to wyjątkowe miejsce, które łączy w sobie kawiarnię, restaurację oraz cukiernię. Stary Piernik znajduje się w Grand Hotel Boutique niedaleko rzeszowskiego Rynku. Uroczy klimat jaki panuje w tym miejscu wprowadza gości w cudowną atmosferę, a zapach aromatycznej kawy pobudza kubki smakowe. Jest to idealne miejsce na wieczorną kolację dla par ponieważ podają wyśmienite ciasta oraz desery podane w przepiękny sposób.

 

Biuro projektowe Kraków – nowoczesne domy, w których chce się mieszkać

Biuro projektowe Kraków, które spełni wszystkie oczekiwania klienta i stworzy dom będący spełnieniem marzeń? Tak, naprawdę jest to możliwe – projekty nowoczesnych domów tylko czekają, aż się na nie zdecydujesz lub stworzysz własny budynek, jak ze snów. Doświadczony i kreatywny zespół pomoże Ci zbudować miejsce, w którym natychmiast poczujesz się jak w domu.

 1. Biuro projektowe Kraków – indywidualne projekty domów i nowoczesne domy
 2. Projekty nowoczesnych domów – architekt Kraków

Z pewnością wiele osób marzyło kiedyś, by zamieszkać w domu, który stworzony został w całości według ich indywidualnego pomysłu. Niektórzy natomiast woleliby skorzystać z pomocy i rady doświadczonych specjalistów, którzy w każdej sprawie staną na wysokości zadania i odpowiedzą nawet na najbardziej skomplikowane pytania. W obu przypadkach istnieje sposób, na zrealizowanie tych planów i stworzenie własnej przestrzeni, do której zawsze będzie się chciało wracać.

Biuro projektowe Kraków – indywidualne projekty domów i nowoczesne domy

Indywidualne projekty domów to coś, o czym marzą tysiące osób na całym świecie. Wymyślenie budynku od samych podstaw, w którym cieszyć się będzie ważnymi chwilami z bliskimi jest niesamowitym doświadczeniem wywołującym gigantyczną satysfakcję. Gdy dołączy się do tego rzetelną pomoc profesjonalisty, efekty na pewno będą zwalały z nóg.

Właśnie takie przeżycia gwarantuje architekt Kraków – udziela.pl. Doświadczeni zawodowcy przeanalizują z Tobą każdy pomysł, pomogą przy wyborze materiałów i sprawią, że dom stanie się przestrzenią idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb. Bezustanny kontakt, wizualizacja pomysłów oraz wspólne szukanie perfekcyjnych rozwiązań stało się fundamentem, na którym już postawione zostały liczne indywidualne projekty domów, w których mieszkają dziesiątki zachwyconych klientów z całej Polski.

Projekty nowoczesnych domów – architekt Kraków

Nowoczesne domy w ostatnich latach podbijają nie tylko zachodnie rynki, ale i nasze podwórko. Projekty nowoczesnych domów zdobyły serca Polaków, którzy coraz chętniej rezygnują z banalnych rozwiązań i pozwalają się zaskoczyć nowoczesnością i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami budzącymi powszechne zainteresowanie.

By wykonanie było satysfakcjonujące, trzeba jednak zwrócić się do specjalistów, których zapewnia biuro projektowe Kraków – www.udzielaarchitekci.pl. Oryginalny styl, ogromne przestrzenie, bryła powalająca na kolana – wszystkie te określenia mogą pasować właśnie do Twojego domu, który pomogą stworzyć Ci profesjonaliści dbający o każdy szczegół. Tobie pozostanie jedynie cieszyć się zachwycającym efektem końcowym, w którym z pewnością spędzisz wiele cudownych chwil.

undefined

Jak kupić laser kosmetyczny?

Obecnie każdy szanujący się salon kosmetyczny posiada w swojej ofercie usługi z zakresu laseroterapii. Jest to pożądana i chętnie praktykowana dziedzina, do której jednak potrzebujemy odpowiedniego urządzenia. Jak więc wybrać laser? Na co zwrócić największą uwagę? Czy jest to drogie?

1. Czym jest laser?

2. Rodzaje laserów

3. Jak wybrać laser do naszego salonu?

Czym jest laser?

Słowo “laser” jest w zasadzie skrótem i odnosi się do Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation, czyli urządzenia wytwarzającego światło poprzez emisję wymuszoną. Jego działanie polega więc na zmuszeniu elektronów atomów do pochłonięcia odpowiedniej ilości energii, a następnie oddanie jej w postaci fali światła o szczególnych właściwościach. To właśnie dzięki temu wiązka lasera jest bardzo precyzyjna i umożliwia wykonywanie zabiegów kosmetycznych. Więcej na ten temat znajdziesz na https://cosmed24.pl/blog/.

Rodzaje laserów

Pojęcie “laser” jest dość niejednorodne, zarówno ogólnie, jak i tylko pod kątem zabiegów w salonie kosmetycznym. Na rynku mamy dostępne kilka różnych rodzajów urządzeń, do których zaliczają się:

 • laser diodowy, gdzie źródłem światła jest dioda. Nadaje się do leczenia trądziku, trwałego usuwania włosów czy zamykania naczynek krwionośnych;
 • laser aleksandrytowy, który za źródło światła wykorzystuje kryształ. Może być wykorzystany do depilacji i zamykania naczyń;
 • laser argonowy, gdzie źródłem światła jest gaz szlachetny – argon. Najczęściej używa się go do usuwania przebarwień na ciele;
 • laser rubinowy, wykorzystujący rubin. Użyteczny do zabiegów typu usuwanie tatuaży oraz depilacja;
 • laser CO2, również wykorzystujący gaz, – dwutlenek węgla. Wykorzystuje się go do dermabrazji laserowej, jak np. usuwanie blizn;
 • laser neodymowo-yagowy, używany do usuwania przebarwień i trądziku bez uszkadzania skóry.

Lasery różnią się między sobą nie tylko obiektem będącym źródłem światła, ale także długością fali wiązki lasera. Z tego względu przy zakupie nie należy kierować się ceną, a zastosowaniem urządzenia. Jak to zrobić dowiesz się pod adresem https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-q-switch/.

Jak wybrać laser do naszego salonu?

Wybór konkretnego lasera będzie zależał głównie od tego, jakie zabiegi mamy w ofercie naszego salonu. Im jest ich więcej, tym lepiej poszukać maszyny wielofunkcyjnej, chociaż czasem będziemy zmuszeni wybrać dwa różne lasery, aby jakość usługi została utrzymana na odpowiednim poziomie. Jaki jest koszt lasera? Jego cena w dużej mierze zależeć będzie od rodzaju i zabiegów, do jakich jest przystosowany, jednak zwykle będziemy musieli przygotować się na wydatek od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, kliknij: https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/.

undefined

Jak znaleźć dobrego architekta do aranżacji wnętrza?

Dobry architekt pomoże Ci stworzyć oazę, wnętrze, w którym poczujesz spokój, harmonię, bezpieczeństwo. Skorzystaj z usług Udziela Architekci (udziela.pl). To pracownia tworzona przez doświadczonych projektantów, ludzi z pasją i wyczuciem smaku.

 

 1. Co jest najważniejsze w aranżacji?

 2. Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz?

 3. Eksperci, którym warto zaufać

 

Co jest najważniejsze w aranżacji?

Najlepsze projekty to takie, które łączą piękno i funkcjonalność. Profesjonalna aranżacja powinna być spójna estetycznie. Każdy element musi być przemyślany. Priorytetem jest, by wykreować komfortową przestrzeń, w której będziesz czuć się bezpiecznie. Twoje miejsce powinno stanowić dla Ciebie inspirację do działania.  To sceneria Twojego codziennego życia, w której dobrze czuć się swobodnie, mieć przestrzeń na pracę i odpoczynek. Charakter wnętrza podkreśli sztuka: rzeźba, obraz czy fotografia. Rośliny w domu pozwolą Ci poczuć więź z naturą, a osobiste pamiątki sprawią, że będziesz wiedzieć, że jesteś u siebie. Każdy projekt architektoniczny powinien pasować do krajobrazu.

 

Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz?

Dobrego architekta wnętrz poznasz po tym, że będzie nie będzie szczędził czasu, na to by lepiej Cię poznać, rozgryźć Twój gust i zrozumieć Twoje potrzeby. Prawdziwy profesjonalista dba o szczegóły. Najlepiej, gdy klienta z architektem łączy partnerska relacja, obie strony słuchają się nawzajem.  Zanim spotkasz się z projektantem, spróbuj sam sobie odpowiedzieć na pytania: W otoczeniu jakich kolorów czujesz się najlepiej? Co Cię inspiruje? Jaką sztukę lubisz? Czy masz jakiś ulubiony styl? Jakie są Twoje ulubione dodatki? Jakie meble będą Ci potrzebne? Jakie są Twoje priorytety, jeśli chodzi o estetykę i funkcjonalność?

 

Eksperci, którym warto zaufać

Udziela  Architekci to cenione biuro architektoniczne oferujące szeroki zakres usług, tworzące  innowacyjne, (energooszczędne i przyjazne środowisku) nowoczesne domy i wnętrza. Specjalizują się zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i we wnętrzach publicznych. Ich projekty można znaleźć w całej Polsce, szczególnie w okolicy Krakowa a także za granicą: w Holandii, Szwecji, Szwajcarii oraz w innych europejskich krajach. Aranżacje biura Udziela Architekci cechuje elegancja, delikatność, minimalizm, otwarte, pełne światła przestrzenie. W ich dorobku znajdują się projekty dla klientów indywidualnych i firm świadczących różnego typu usługi. Biuro mieści się w Krakowie, przy Placu Wolnica

Portfolio oraz więcej informacji o firmie znajdziesz na stronie internetowej: www.udzielaarchitekci.pl.

undefined