Zamiast Blue Monday – Dzień Dobrych Wiadomości z Fundacją Św. Mikołaja

Każdego dnia media zasypują nas negatywnymi informacjami o wypadkach, katastrofach i przestępstwach. W poniedziałek 18 stycznia Internet prawdopodobnie zapełni się informacjami o Blue Monday – najbardziej depresyjnym dniu w roku. I właśnie tego dnia Fundacja Świętego Mikołaja chce zwrócić uwagę, że wokół nas jest też dużo dobrych i pozytywnych rzeczy, dlatego organizuje Dzień Dobrych Wiadomości.

(więcej…)

Ponad 30 fałszywych dokumentów na granicy. Chcieli pracować w Polsce

13 stycznia br. na pieszym przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili ponad 30 fałszywych dokumentów uprawniających cudzoziemców do pracy w Polsce. Wykorzystując ” fałszywki” chcieli dostać się do Polski. W dobie pandemii dokumenty do pracy stanowią jedną z nielicznych kategorii uprawniających do wjazdu na terytorium RP. Cudzoziemcy zostali zawróceni z powrotem na Ukrainę. Za posłużenie się fałszywymi dokumentami odpowiedzą karnie.

(więcej…)

Absolwentka PRz pierwszą kobietą za sterami Dreamlinera w PLL LOT

Kpt. pil. Adelajda Szarzec-Tragarz, pierwsza kobieta, która uzyskała licencję pilota zawodowego w Ośrodku Szkolenia Lotniczego (dzisiaj Ośrodku Kształcenia Lotniczego) Politechniki Rzeszowskiej i pierwsza kobieta w stopniu kapitana, która usiadła za sterami Dreamlinera w Polskich Liniach Lotniczych LOT jest jedną z bohaterek książki Anny Rudnickiej-Litwinek “Dziewczyny na skrzydłach”. Książka opisuje historie pierwszych Polek, które usiadły za sterami samolotów.

(więcej…)