Pijany 26-latek spowodował wypadek. Grozi mu do 2 lat więzienia

Sieniawscy policjanci interweniowali wobec pijanego sprawcy kolizji. 26-letni kierowca mazdy miał w organizmie około 2,5 promila alkoholu. Za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, przed godz.18 dyżurny  przeworskiej  jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Tryńcza. Na miejsce interwencji pojechali sieniawscy policjanci. Funkcjonariusz ustalili, że kierujący pojazdem marki Mazda, 26-letni mieszkaniec gminy Tryńcza, podczas wymijania zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w prawidłowo jadący samochód ciężarowy marki Renault.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego mazdą. Okazało się, że ma on około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie  nietrzeźwości, grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat.

PRZEWORSK: Rożniatów – pożar budynku mieszkalnego, na spalonym łóżku strażacy odnaleźli zwłoki

W sobotę w godzinach porannych ok godz. 5:40 do Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku wpłynęło zgłoszenie o pożarze nieokreślonego obiektu.

Do zdarzenia skierowano cztery zastępy w tym jednostki z Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku jak i jednostki z Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu stwierdzono, pożar niewielkiego drewnianego budynku mieszkalnego wraz z obiektem gospodarczym przylegającym do niego.

Przystąpiono do gaszenia konstrukcji budynku całkowicie objętej pożarem. Bo usunięciu elementów dachu, na spalonym łóżku strażacy odnaleźli zwłoki. W akcji trwającej prawie 3 godziny brało udział 20 ratowników. Przyczyny pożaru bada Policja.

Ź: KP PSP Przeworsk

Urzejowice: Zderzenie trzech samochodów. Są poszkodowani

Policjanci pracowali na miejscu zdarzeniu drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Urzejowice. W wypadku ucierpiały dwie osoby. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj przed godz. 17, w miejscowości Urzejowice doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki BMW, 48-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego, na zakręcie zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem polo, a następnie uderzyła w pojazd marki Skoda Fabia.

W wypadku ucierpiały dwie osoby – kierująca bmw oraz kierujący polo 33-letni mieszkaniec Przeworska. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala na badania. Kierujący pojazdami w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny, a także dokumentację fotograficzną. Prowadzone w sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia.

źr. KPP Przeworsk 

Pawłosiów: Podczas spaceru znalazł pocisk artyleryjski

Mieszkaniec gminy Pawłosiów podczas spaceru po lesie, w miejscowości Czerwona Wola odnalazł pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów I wojny światowej. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Do czasu przyjazdu saperów miejsce to nadzorował policyjny patrol.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach wieczornych na terenie miejscowości Czerwona Wola. Dyżurny został telefonicznie powiadomiony przez mieszkańca gminy Pawłosiów, że podczas spaceru w lesie ujawnił przedmiot wyglądem przypominający niewybuch. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z okresu I wojny światowej o długości około 26 cm. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu na miejsce saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, zbliżać się do nich czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

źr. KPP Przeworsk

Przeworsk: Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Przeworscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 34-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego był poszukiwany przez sąd w Przeworsku. Chcąc uniknąć zasądzonej kary, nie stawił się do aresztu i od kilku miesięcy ukrywał się. Teraz trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie swój wyrok.

Policjanci z wydziału kryminalnego prowadzili poszukiwania za 34-letnim mieszkańcem powiatu przeworskiego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Przeworsku. Prowadzący sprawę policjanci ustalili, że może on przebywać na ul. Szpitalne w Przeworsku. Właśnie tam, w środę, w rejonie rzeki Mleczka, został zatrzymany.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został doprowadzony do zakładu karnego, w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

źr. KPP Przeworsk

Kańczuga: Szczęśliwy finał poszukiwań 85-latki

Funkcjonariusze przeworskiej komendy, po kilkugodzinnych poszukiwaniach, odnaleźli 85-letnią mieszkankę gminy Kańczuga. Odwodniona i osłabiona kobieta została przekazana pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego.

W niedzielę, tuż przed godz. 23, rodzina powiadomiła Policję o zaginięciu 85-letniej kobiety. Z ustaleń wynikało, że ostatni raz widziana była w miejscu zamieszkania w sobotę po południu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania.

W działania włączyli się również strażacy z OSP w Sieteszy. Po kilku godzinach funkcjonariusze przeworskiej komendy odnaleźli zaginioną. Kobieta znajdowała się w gęstych zaroślach, była odwodniona i bardzo osłabiona. Policjanci udzielili jej pierwszej pomocy i wezwali zespół pogotowia ratunkowego.

Upały nie sprzyjają  seniorom, z uwagi na swój wiek mogą stracić przytomność. Gdy widzimy osobę starszą będącą w lesie, na  łące czy polach, zainteresujmy się nią. Podejdźmy do niej i zapytajmy, czy nie potrzebuje naszej pomocy.

źr. KPP Przeworsk 

Przeworsk: Tragiczny wypadek na ul. Węgierskiej

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj, na ul. Węgierskiej w Przeworsku. Wstępnie ustalono, że kierujący renaultem potrącił mężczyznę, który prawdopodobnie prowadził rower. Niestety jego życia nie udało się uratować. Obecnie trwają czynności w tej sprawie.

Wczoraj przed godz. 23, na ul. Węgierskiej w Przeworsku doszło do tragicznego wypadku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Renault, 40-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego, jadąc w kierunku Przeworska potrącił mężczyznę, który najprawdopodobniej prowedził rower z doczepionym z tyłu wózkiem.

Mimo podjętej reanimacji życia mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci ustalają jego tożsamość.

Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań. Kierujący renaultem był trzeźwy.

Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Przeworsk: Pijany jechał pod prąd autostradą. 6 osób w szpitalu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy na autostradzie A4. Kierowca renaulta, jadąc autostradą pod prąd, zderzył się z busem, w którego tył uderzyło jeszcze subaru. Do szpitali trafiło 6 osób. Sprawca tego zdarzenia był pijany.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj około godz. 23 na autostradzie A4 w miejscowości Gniewczyna Łańcucka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Renault Megane, 47-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, jadąc autostradą pod prąd w kierunku Krakowa doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem Mercedes Sprinter. Busem kierował 39-letni mężczyzna, a wraz z nim podróżowało 8 osób, wszyscy to obywatele Ukrainy. Dodatkowo w zdarzeniu uczestniczył jeszcze kierujący subaru, który najechał na tył mercedesa.

Na miejscu policjanci ustalili, że 47-latek kierował renaultem mając promil alkoholu w organizmie. Pozostali kierujący byli trzeźwi.

W wyniku zdarzenia obrażeń doznał kierujący renaultem oraz 5 pasażerów, w tym dwoje dzieci, podróżujących busem. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali na terenie województwa. Życiu żadnego z poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Utrudnienia na autostradzie trwały kilka godzin. Prowadzone w sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia.

źr. KPP Przeworsk