Jasło to miasto położone w województwie podkarpackim, w obrębie Dołów Jasielsko-Sanockich. Jest siedzibą władz powiatu jasielskiego i gminy miejsko-wiejskiej Jasło. Jasło zamieszkuje ponad 35 000 mieszkańców, a jego powierzchnia liczy 36,52 km². Pierwsza udokumentowana wzmianka pochodzi z 1262 roku. Prawa miejskie miasto otrzymało w 1365 roku. W pierwszych źródłach pojawia się nazwa „Jasiel” i pochodzi od nazwy rzeki przepływającej przez miasto, powstając od wyrazu „jasny”. Do najciekawszych atrakcji turystycznych miasta należą Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja”. Posiadamy najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo z Jasła. Na portalu najnowsze informacje z miasta Jasło.

Włamywacz wpadł na gorącym uczynku. Kradł wartościowe rzeczy

Jasielscy policjanci pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem mężczyzny, który od wiosny włamywał się do piwnic w budynkach wielorodzinnych na terenie Jasła. Mężczyzna po zerwaniu kłódek i zabezpieczeń, kradł z wnętrza piwnic elektronarzędzia oraz inne wartościowe przedmioty. W minioną środę policjanci przerwali przestępczą działalność 29-letniego jaślanina, zatrzymując go na gorącym uczynku. Mężczyźnie udowodniono łącznie 12 czynów, w tym kradzieży oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Do czasu zakończenia procesu, podejrzany, decyzją prokuratury, pozostaje pod dozorem Policji. (więcej…)

Sprzęt AGD trafił do powodzian z pow. jasielskiego

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczali sprzęt AGD do 89 rodzin poszkodowanych podczas czerwcowej powodzi z powiatu jasielskiego. Terytorialsi z sanockiego i dębickiego batalionu WOT zajmowali się załadunkiem, rozładunkiem oraz dostarczenie do domów poszkodowanych pralek i kuchenek ufundowanych przez PGNiG. To już trzecia transza pomocy od tej fundacji dla podkarpackich powodzian. (więcej…)

Dryfujące ciało w rzece…

W dniu wczorajszym na rzece Wisłoka w miejscowości Nowy Żmigród, powiat jasielski przejeżdżający rowerzysta zauważył dryfujące ciało. Powiadomił on o tym służby, które jak informuje Joanna Garbacik z jasielskiej policji podjęli reanimację.

Nie udało się uratować jak się okazało 41-letniego mieszkańca gminy Nowy Żmigród. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w śmierci mężczyzny, policja bada okoliczności jego śmierci