regeneracja turbosprężarek

Uszkodzona turbosprężarka – regenerować czy kupić nową?

Stało się. Doszło do uszkodzenia turbosprężarki w naszym aucie, spowodowanego niewłaściwą eksploatacją lub po prostu naturalnym zużyciem wraz z upływem czasu. Jeśli temat ten dotknął Cię osobiście, z pewnością zastanawiasz się, jakie podjąć kroki- regenerować turbosprężarkę, czy może kupić nową? Podpowiadamy, porównując oba te rozwiązania biorąc pod uwagę kilka podstawowych aspektów.

(więcej…)

spawanie pod wodą

Spawanie pod wodą jako jedno z najbardziej niebezpiecznych zajęć na świecie

Spawacz podwodny to zawód, który zalicza się do kategorii zawodów ekstremalnie niebezpiecznych. Nurek-spawacz jest osobą w głównej mierze zdaną tylko na siebie oraz swojego partnera w pracy. osoba Musi więc szczególnie uważać, być rozważna a co najważniejsze, przemyśleć każdy podejmowany krok w swojej pracy. Mimo czyhającego niebezpieczeństwa zawód spawacza podwodnego to popularny wakat wśród młodych stażystów szukających wrażeń.

(więcej…)

mini ładowarki kołowe dla rolnictwa

Idealna mini ładowarka kołowa dla rolnictwa

Mini ładowarki kołowe to maszyny, które zdobywają coraz większą popularność w branży rolniczej. Ze względu na ich praktyczność, nierzadko są wykorzystywane do prac, w których zwykle używany jest ciągnik. Przykładem jest przewożenie słomy czy dużych bel siana. Jednak która mini ładowarka najlepiej sprawdzi się w gospodarstwie rolnym? Przedstawiamy Państwu 2 marki CAST – maszyny włoskie oraz EVERUN – maszyny chińskie (zobacz różnice)

(więcej…)

gdzie zrobić szkolenie wysokościowe?

Gdzie zrobić szkolenie wysokościowe w Polsce?

Jeśli wykonujemy pracę na wysokościach, odbycie stosownego szkolenia jest niezbędne do tego, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo. Tylko osoba mająca odpowiednią wiedzę i doświadczenie jest w stanie sprawnie wykonywać powierzone jej zadania i poprawnie reagować w momencie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia. Dobrej jakości szkolenia wysokościowe łączą w sobie zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Jak wyglądają takie zajęcia i czego można się na nich nauczyć? Gdzie najlepiej wybrać się na kurs wysokościowy? 
(więcej…)

stroje kąpielowe 2020

Stroje kąpielowe dla mężczyzn w 2020 – które będą najlepsze?

Lato to okres niewątpliwie wyczekiwany przez wszystkich, niezależnie od tego czy są ta dzieci, które z utęsknieniem czekają na upragnione wakacje, czy też dorośli, którzy w końcu będą mogli pozwolić sobie na odpoczynek podczas urlopowych wojaży. Jest to jednocześnie też okres w którym dużą wagę przykładamy do wyglądu. W końcu jest to moment w którym odkrywamy znacznie więcej naszego ciała, więc trudno się dziwić, że chcemy prezentować się świetnie. Jednakże styl ubioru (pomimo tego, że ubrań tych jest znacznie mniej), jest również istotny. Jeżeli mówimy o lecie, stroje kąpielowe są jednym z typów ubioru, który  będziemy nosić wyjątkowo często.

(więcej…)