Łańcut to miasto położone w południowo-wschodniej Polsce, na granicy Pogórza Rzeszowskiego i Pradoliny Podkarpackiej, dawniej zaś były to ziemie przemyskie. Należy do województwa podkarpackiego, powiatu łańcuckiego. Jest siedzibą gminy miejskiej Łańcut. Łańcut zamieszkuje blisko 22 000 mieszkańców, a jego powierzchnia liczy 19,42 km².

Miasto założone przez króla Kazimierza Wielkiego a jego lokacja miała miejsce w 1349 roku. Nazwa miasta to spolszczenie niemieckiej miejscowości „Landshut”, z której król sprowadził kolonistów niemieckich. Największą atrakcją turystyczną jest tu Muzeum-Zamek w Łańcucie, będący niegdyś posiadłością Lubomirskich i Potockich z pięknym założeniem parkowym. Posiadamy najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo z Łańcuta. Na portalu najnowsze informacje z miasta Łańcut.

Chór Raxavia z Rakszawy przygotował utwór “O ziemio polska” w hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II 

Chór „Raxavia” jest najmłodszym zespołem muzycznym działającym w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie. Powstał w październiku 2012 r. Zainteresowania muzyczne skupiają w zespole ludzi różnych profesji. Łączy ich wspólna idea – kultywowanie i chęć popularyzacji śpiewu chóralnego. Repertuar stanowią pieśni wykonywane a cappella. Dyrygentem chóru jest Anna Pliś absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie o specjalności dyrygentura chóralna.

Chór Raxavia z Rakszawy przygotował utwór “O ziemio polska” w hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II