komornik Niemcy dług niemcy

Niemiecki dług a egzekwowanie go w Polsce

Współczesny świat stoi otworem dla niemal wszystkich obszarów życia – rodzinnych, turystycznych, biznesowych. Nic więc dziwnego, że egzekwowanie długu zza granicy jest ważnym tematem, gdyż dotyczy wielu osób.  Ludzie, którzy znajdą się w takiej sytuacji mają obawy przed tym, czy uda im się odzyskać utracone pieniądze. W końcu mamy do czynienia z dwoma państwami i odrębnym prawem. Jak więc egzekwować niemiecki dług w Polsce? Wyjaśniamy.

(więcej…)

kosiarki rzeszow

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez? Jaką wybrać?

Sezon ogrodniczy w pełni. Jedną z najczęściej wykonywanych prac pielęgnacyjnych każdego zielonego terenu jest oczywiście koszenie trawy. Aby była to czynność łatwa, szybka i przyjemna, konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Znalezienie idealnej kosiarki nie jest jednak takim prostym zadaniem, gdyż liczba dostępnych na rynku modeli może przyprawić o zawrót głowy. Zresztą nie każdy czuje się specjalistą w tym temacie, dlatego poruszamy jedną z problematycznych kwestii podczas zakupu- kosiarka z napędem, czy bez? Którą z nich wybrać?

(więcej…)

Jak aktywność fizyczna wpływa na koncentrację dziecka?

Zdecydowana większość osób uprawianie sportu postrzega jedynie w kontekście rozwoju fizycznego i jednego ze skuteczniejszych sposobów na utratę zbędnej wagi. Jednak zalet aktywności  ruchowej jest o wiele więcej. Redukcja stresu, zdrowe pobudzenie, poprawa nastroju, przypływ energii- to tylko kilka z nich. Jednak mało osób wie, że aktywność fizyczna ma duży wpływ na poprawę koncentracji. Jest to szczególnie istotne w stosunku do dzieci, którym odpowiednia dawka ruchu pozwala rozjaśnić umysł i wspomaga funkcjonowanie mózgu.

(więcej…)

Q&A – Zapytaj księdza

Wiara, moralność, teologia, podróże, a może zwykła codzienność sprawia, że chcesz rozwiać swoje wątpliwości  i zadać pytanie?

Już dziś (18.06) o godz. 21:00 na profilu Facebook’owym Fundacji Pro Spe na nurtujące pytania odpowie miłośnik podróży, założyciel Fundacji Pro Spe, ks. Maciej Gierula. Dołącz do nas i zadaj pytanie już dziś! Kliknij tutaj lub anonimowo na: info@prospe.org  Czekamy na Ciebie i Twoje pytanie. Pamiętaj o kulturze i szacunku do siebie i do naszego gościa.

Wśród pytania m.in:
– Dlaczego Kościół nie popiera masturbacji i dlaczego?
– Dzień Islamu w Kościele, czy nie jest to łamanie I przykazania?
– Czy ksiądz może publicznie zachęcać do głosowania na konkretnego kandydata?
– Sakrament pokuty, jak powinna wyglądać dobra spowiedź?
i inne w tym też te Twoje

jazda bez ważnej karty kierowcy

Jazda bez karty kierowcy lub z nieważną kartą – konsekwencje i procedura sprawdzania

Karta kierowcy to jeden z najważniejszych dokumentów, do którego posiadania zobligowany jest kierowca poruszający się pojazdem wyposażonym w tachograf cyfrowy, służący przede wszystkim do identyfikacji kierowcy, rejestracji czasu jazdy oraz jej przebiegu. Co jednak, gdy z przyczyn od nas niezależnych, karta ulegnie zniszczeniu, zostanie skradziona lub ją zgubimy? A co jeśli karta straci ważność? Jakie kary mogą zostać na nas nałożone? Oto kilka podstawowych informacji na ten temat.

(więcej…)

Ukrył się w trumnie i próbował udawać martwego

Ukrył się w trumnie i próbował udawać martwego – tak włodarz jednego z miasteczek próbował oszukać policję. Wydarzenie to miało miejsce po tym jak Burmistrz, podczas picia alkoholu został nakryty przez lokalną policję na złamaniu obowiązującej kwarantanny.

Miał on obowiązkową kwarantannę w związku z pandemią koronawirusa,  na dodatek przez długi czas bagatelizował sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Według relacji mieszkańców urzędnik nie traktował poważnie zagrożenia i zachowywał się w sposób niedopuszczalny.Jaime Rolando Urbina Torres burmistrz jednego z Peruwiańskich miasteczek po wkroczeniu do domu służb, postanowił ukryć się w trumnie, próbował również udawać martwego

W Peru, gdzie wprowadzono jedne z najcięższych restrykcji, włącznie z godziną policyjną egzekwowaną przez wojsko, liczba stwierdzonych zakażeń bije koleje rekordy każdego dnia. Łącznie wykrytych przypadków Covid-19 przekroczyła 108 tys., zmarło dotąd 3148 zakażonych.

 

Szerszeń azjatycki (szerszeń morderca) dotarł do Europy!

Azjatyckie owady są uznawane za jedne z najgroźniejszych na świecie, bez wątpienia należy do niego największy nich tj. szerszeń azjatycki. Jak podaje FOX NEWS jeden z nich dotarł do europy, po czym uśmiercił on 54-latka w północno-zachodniej Hiszpanii. 

Azjatyckie szerszenie nazywane są śmiercionośnymi owadami, szerszeniami gigantami lub szerszeniami mordercami. Gatunek ten jest agresywniejszy niż inne osy. Jego użądlenia zabijają co roku w samej Japonii około 40 osób. Najprawdopodobniej owad użądlił go w momencie gdy mężyczna doglądał swoją farmę pszczół.

Szerszenie w niewiadomy sposób dotarły do europy, zostały dostrzeżone również w stanie Waszyngton co budzi zaniepokojenie ponieważ dotychczas owady te nie opuszczały swojego środowiska jakim jest Japonia, Chiny oraz Tajwan.

Syrop z sosny – idealne panaceum?

Maj to idealny okres na zainteresowanie się Sosną zwyczajną, najpopularniejszym drzewem iglastym w Polsce. Sosna jest bardzo pożyteczna dla człowieka gdyż oprócz drewna z którego produkuje się między innymi więźby dachowe oraz meble, wytwarza również ogrom substancji bakteriobójczych oraz lotnych. 

W maju z jej pędów pozyskać można drogocenny olejek eteryczny o właściwościach leczniczych nazwany syropem Pini. Na przełomie kwietnia i maja sosna wypuszcza młode pędy. Można je podzielić na kwiatostany żeńskie (zielono-czerwone o kształcie zbliżonym o kulistego), których nie należy zbierać oraz męskie (zielone, okazałe pędy).

Zbiory najlepiej przeprowadzić na terenach, które są oddalone od wszelakiego rodzaju infrastruktury przemysłowej oraz dróg. Ścinać należy pędy poboczne, które następnie zamaczamy w spirytusie. Po kilku minutach naprzemiennie pędy układamy w słoiku z cukrem lub miodem. Tak ułożone warstwy gnieciemy mocno i zalewamy odrobiną przegotowanej wody. Po kilku tygodniach mamy gotowy syrop, który należy przecedzić przez gazę, należy go przechowywać w lodówce.