Kocham Polskę!- Kolejna edycja akcji społecznej za nami

Akcja Kocham Polskę organizowana jest co roku w okolicach 14 lutego, czyli komercyjnych walentynek. Młodzież Wszechpolska od 15 lat organizując kampanię uświadamia społeczeństwo, że prócz miłości do drugiej osoby, jaka jest promowana w ten dzień, należy kochać też swoją ojczyznę. 14 lutego to także rocznica powstania Armii Krajowej, zasłużonej armii podczas II wojny światowej. Dlatego akcja odbywa się właśnie w tym okresie.

(więcej…)

1 marca przejdzie IX Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca w Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych po raz dziewiąty przejdzie Rzeszowski Marsz upamiętniający tych bohaterów.

Wydarzenie od dziewięciu lat organizowane jest przez Młodzież Wszechpolską i Narodowy Rzeszów.

Manifestacja jest wyrazem hołdu dla żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy po 1944 roku nie złożyli broni i kontynuowali walkę z sowieckim okupantem. Tym samym organizatorzy chcą kultywować etos Niezłomnych oraz ideały suwerennej i wielkiej Polski.

Miejsce: Rzeszowski Rynek
Czas: 1 marca 2020, godz. 17.30

Wydarzenie co roku przyciąga kilkaset osób z całego Podkarpacia, w tym strzelców, którzy w tym roku również włączają się w organizację wydarzenia. Patronat nad Marszem sprawuje Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Organizatorzy zachęcają do wsparcia inicjatywy: https://zrzutka.pl/pu3jhf

Więcej w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2504700643183134/

Niewybuch z czasów wojny przy przejeździe kolejowym w Przemyślu

Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło sporo czasu, to nadal zdarzają się przypadki znalezienia pozostałości w postaci niewybuchów. Wczoraj podczas prac ziemnych na przejeździe kolejowym przy ul. Heidi Wernerus – Neumann ujawniono łuskę i pocisk artyleryjski.

Wczoraj ok. godz. 14, dyżurny jednostki Policji został powiadomiony o tym, że na przejeździe kolejowym przy ul. Heidi Wernerus – Neumann ujawnili łuskę i pocisk artyleryjski. Na miejsce skierował przemyskiego pirotechnika. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski kal. 100 mm z czasów II Wojny Światowej. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu saperów, którzy bezpiecznie zneutralizują niewybuch. Ruch kolejowy jest chwilowo wstrzymany.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania  do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję.