Jarosław to miasto położone w województwie podkarpackim, na pograniczu Doliny Dolnego Sanu i Pogórza Rzeszowskiego. Jest siedzibą władz powiatu jarosławskiego i gminy miejsko-wiejskiej Jarosław. Jarosław zamieszkuje ponad 38 000 mieszkańców, a jego powierzchnia liczy 34,61 km². Pierwsza udokumentowana wzmianka pochodzi z 1152 roku. Prawa miejskie miasto uzyskało w 1323 roku. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia księcia ruskiego Jarosława, który włączając do swego państwa Grody Czerwieńskie miał nazwać osadę swoim imieniem, jednak nie jest to poparte żadnym dokumentem.

W 2009 roku utworzono tu park kulturowy, obejmujący stare miasto, Opactwo Sióstr Benedyktynek wraz z fortyfikacjami oraz zespół kościelno-klasztorny OO. Dominikanów. Warta zwiedzenia jest również Kamienica Orsettich. Posiadamy najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo z Jarosławia. Na portalu najnowsze informacje z miasta Jarosław.

Szczęśliwy finał poszukiwań 12-latka

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego jarosławskiej komendy szybko odnaleźli 12-letniego chłopca, który wyszedł z domu i przez dłuższy czas nie kontaktował się z najbliższymi. Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane mamie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, w piątek po godz.12, otrzymał zgłoszenie od mieszkanki gminy Wiązownica. Zaniepokojona mama chłopca zawiadomiła, że jej 12-letni syn wyszedł z domu i od dłuższego czasu nie ma z nim żadnego kontaktu. Kobieta przeraziła się całym zdarzeniem i poprosiła policję o pomoc.

Funkcjonariusze po otrzymaniu rysopisu 12-latka, natychmiast przystąpili do swoich zadań, aby odnaleźć chłopca. Już po 30 minutach od zgłoszenia, policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zauważyli chłopca w rejonie jednego z przysklepowych parkingów na terenie Jarosławia. 12-latek cały i zdrowy został przekazany mamie.

Ukradli ciągnik, butle gazowe i elektronarzędzia. Usłyszeli zarzuty

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg włamań na terenie powiatu jarosławskiego. Łupem włamywaczy padły m.in. elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe, kilkanaście butli gazowych i ciągnik rolniczy o łącznej wartości start ponad 20 tys. zł. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia. 21 i 24 latek usłyszeli już zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zastosowała wobec nich policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

(więcej…)