Jarosław to miasto położone w województwie podkarpackim, na pograniczu Doliny Dolnego Sanu i Pogórza Rzeszowskiego. Jest siedzibą władz powiatu jarosławskiego i gminy miejsko-wiejskiej Jarosław. Jarosław zamieszkuje ponad 38 000 mieszkańców, a jego powierzchnia liczy 34,61 km². Pierwsza udokumentowana wzmianka pochodzi z 1152 roku. Prawa miejskie miasto uzyskało w 1323 roku. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia księcia ruskiego Jarosława, który włączając do swego państwa Grody Czerwieńskie miał nazwać osadę swoim imieniem, jednak nie jest to poparte żadnym dokumentem.

W 2009 roku utworzono tu park kulturowy, obejmujący stare miasto, Opactwo Sióstr Benedyktynek wraz z fortyfikacjami oraz zespół kościelno-klasztorny OO. Dominikanów. Warta zwiedzenia jest również Kamienica Orsettich. Posiadamy najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo z Jarosławia. Na portalu najnowsze informacje z miasta Jarosław.

Podczas robót uszkodzono gazociąg. Ewakuowano 14 osób

 

Policjanci z jarosławskiej jednostki, zabezpieczali miejsce uszkodzenia gazociągu na ul. Piastów w Jarosławiu. Do zdarzenia doszło wczoraj, podczas prac ziemnych wykonywanych koparką. Funkcjonariusze i strażacy zabezpieczali zagrożony obszar przed dostępem osób postronnych. Na ulicy został całkowicie wstrzymany ruch pieszy i kołowy. 14 mieszkańców zostało ewakuowanych.

(więcej…)