Jarosław to miasto położone w województwie podkarpackim, na pograniczu Doliny Dolnego Sanu i Pogórza Rzeszowskiego. Jest siedzibą władz powiatu jarosławskiego i gminy miejsko-wiejskiej Jarosław. Jarosław zamieszkuje ponad 38 000 mieszkańców, a jego powierzchnia liczy 34,61 km². Pierwsza udokumentowana wzmianka pochodzi z 1152 roku. Prawa miejskie miasto uzyskało w 1323 roku. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia księcia ruskiego Jarosława, który włączając do swego państwa Grody Czerwieńskie miał nazwać osadę swoim imieniem, jednak nie jest to poparte żadnym dokumentem.

W 2009 roku utworzono tu park kulturowy, obejmujący stare miasto, Opactwo Sióstr Benedyktynek wraz z fortyfikacjami oraz zespół kościelno-klasztorny OO. Dominikanów. Warta zwiedzenia jest również Kamienica Orsettich. Posiadamy najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo z Jarosławia. Na portalu najnowsze informacje z miasta Jarosław.

Autobus wpadł w poślizg i uderzył w dwa auta. Jedna osoba w szpitalu

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w Bystrowicach w powiecie jarosławskim, na drodze wojewódzkiej nr 880. Kierujący autobusem zjeżdżając ze wzniesienia, na oblodzonej nawierzchni wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z audi i z volkswagenem. Jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

(więcej…)

25-latek miał zakaz zbliżania się do rodziców, złamał go i został ukarany

Funkcjonariusze jarosławskiej komendy skorzystali z uprawnień, jakie daje im nowa ustawa antyprzemocowa. Mundurowi wydali wobec 25-latka, który stosował przemoc wobec rodziców, nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się przez najbliższe 14 dni. Mężczyzna dwukrotnie je naruszył, przychodząc do domu rodziców. Sąd rozpatrzył sprawę w trybie przyspieszonym i ukarał go grzywną.

(więcej…)

Śmiertelne zdarzenie na A4. Zatrzymał pojazd, wyszedł z kabiny i zasłabł

Dzisiaj przed godz. 3, na autostradzie A4, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Kierujący ciężarowym volvo nagle zjechał z drogi, zatrzymał pojazd, wyszedł z kabiny i stracił przytomność. Pomimo podjętej reanimacji przez policjantów i ratowników medycznych, nie udało się uratować życia 57-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego.

(więcej…)