Strona główna NAJLEPSZE ARTYKUŁY Ćwiczenia w domu lub biurze na drabince gimnastycznej

Ćwiczenia w domu lub biurze na drabince gimnastycznej

0
dabinka gimnastyczna do biura
Reklama

Obecna sytuacja w naszym kraju, wprowadzenie stanu epidemiologicznego, zalecenia pozostawania w domu oraz zamknięcie siłowni i klubów fitness- czujesz, że kwestia koronawirusa krzyżuje Ci plany treningu? Jesteś zły, że burzy to Twój harmonogram i obawiasz się o spadek formy? Weź sprawy w swoje ręce i ćwicz w domu! Pomoże Ci w tym z pewnością drabinka gimnastyczna.

Jest to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu można mieć własną siłownię w domu. Pozwoli to na swobodne treningi kiedy tylko mamy na to ochotę i czas, bez potrzeby wychodzenia na siłownię czy do klubu fitness. Drabinka jest to tak naprawdę świetne urządzenie wielofunkcyjne, które zastąpić nam może niemal całą siłownię.

drabinka gimnastyczna do ćwiczeń biurze

Reklama

Drabinki gimnastyczne do domu czy Twojej firmy marki BenchK

Zastosowania drabinki gimnastycznej w domu lub biurze

Drabinka gimnastyczna daje wiele możliwości. Ćwicząc na niej możemy zadbać o wszystkie partie mięśni. Poniżej podajemy przykładowe ćwiczenia, które można wykonywać z jej użyciem. Oczywiście jest to tylko kilka propozycji, zaś drabinka ma niezliczoną liczbę zastosowań. Nie możemy jednak zapomnieć, że podstawowym elementem każdego treningu, niezależnie czy robimy go w domu, na siłowni, czy na świeżym powietrzu jest rozgrzewka. Od jej jakości zależy nasze bezpieczeństwo, gdyż odpowiednio przeprowadzona rozgrzewka przedtreningowa zmniejsza ryzyko kontuzji oraz wpływa na efekty dalszego treningu. Rozgrzewkę oczywiście możemy wykonać już przy użyciu drabinki, swobodnie się na niej rozciągając. Jednocześnie do ćwiczeń przy drabince możemy wykorzystywać inne akcesoria sportowe, takie jak hantle, drążki, piłki, itp. Możemy użyć ławeczki lub maty czy materaca.

Podciąganie i rozciąganie
Pierwszy zestaw ćwiczeń nie wymaga żadnych dodatkowych sprzętów. Należy stanąć tyłem do drabinki, chwycić nachwytem lub podchwytem drążek nad głową, po czym unosić nogi jak najwyżej brody. Ćwiczenie można urozmaicić poprzez skręty tułowia w końcowej fazie unoszenia nóg. Drugim ćwiczeniem jest swobodne zawiśniecie na drążku a następnie podciągnięcie nóg i naprzemienne skręcanie tułowia wraz z ugiętymi nogami raz w jedna, a raz w drugą stronę bez ich każdorazowego opuszczania. Najłatwiejszym ćwiczeniem, które często stosowane jest także jako rozgrzewka, to rozciąganie ciała poprzez swobodny zwis z drabinki- chwytamy drążek wysoko nad głową tak, by nie dotykać stopami podłoża i swobodnie zwisami, pozwalając na rozciąganie i relaks naszego ciała. Trudniejszym już treningiem będzie podciąganie się na drążku poprzez uginanie rąk w łokciach, unosząc cały ciężar ciała.

ćwiczenia w domu na drabince gimnastycznej

Drabinka gimnastyczna do pokoju marki – BenchK

Pompki i skłony
Przy tym zestawie ćwiczeń przydatna będzie ławeczka lub mata czy materac. Należy położyć się płasko na plecach, stopami zahaczyć o najniższy szczebel drabinki i unosić tułów w górę doprowadzając do siadu lub wykonując skłon, pochylając się i dotykając czołem kolan. Podobnie będzie z pompkami- odwróceni brzuchem do podłoża zahaczamy stopami o najniższy drążek, ręce wyprostowane w łokciach, po czym wykonujemy pompki, opuszczając ciało i uginając łokcie.Skręty tułowia z pozycji leżącej
Kładziemy się na ławce lub na macie czy materacu z plecami i biodrami przyległymi do podłoża, ręce zakładamy za głowę. Następnie unosimy głowę, odrywając plecy od podłoża oraz wykonując skręt tułowia tak, by raz jednym a raz drugim łokciem zbliżyć się jak najbliżej kolana.
Unoszenie nóg w siedzeniu
Siadamy tyłem do drabinki, ściśle przylegając do niej plecami, po czym unosimy wysoko nogi tak, by podłoża dotykały jedynie nasze pośladki. Możemy dodatkowo podtrzymywać się, łapiąc za drążek nad naszą głową. Trudniejszym ćwiczeniem będzie unoszenie nóg naprzemiennie, wykonując tak zwane nożyce lub uniesienie nóg delikatnie nad ziemię i wykonywanie nożyc prostopadle do podłoża.
Ćwiczenia z piłką
Do naszych ćwiczeń możemy użyć również piłki. Siedząc tyłem do drabinki i ściśle przylegając do niej plecami, przenosimy piłkę unosząc ją wysoko nad głowę raz na jedną, raz na drugą stronę, dotykając nią podłoża. Innym ćwiczeniem jest umieszczenie piłki pomiędzy drabinką a plecami w pozycji stojącej i wykonywanie przysiadów w taki sposób, by nie upuścić piłki na ziemię.
drabinka gimnastyczna do biura

Drabinki gimnastyczne do biur w Twojej firmie marki BenchK

Przeskoki po szczeblach
Stajemy twarzą do drabinki, wyciągamy przed siebie ręce i chwytamy drążków, po czym naskakujemy na najniższy szczebel, dotykając go raz jedną, a raz drugą stopą. Możemy zwiększać trudność zadania poprzez naskakiwanie na coraz wyższe szczeble nadal naprzemiennie, lub obiema nogami jednocześnie.
Drabinka gimnastyczna jest świetnym sposobem na domową siłownię. Charakteryzuje się przede wszystkim swoją wielofunkcyjnością. Doskonale nadaje się zarówno do ćwiczeń sportowych, jak i rehabilitacyjnych. Mogą z niej korzystać i dorośli, i dzieci. Stwórz prywatną siłownię we własnym domu i dbaj o formę oraz zdrowie na co dzień!

Reklama