Strona główna NAJLEPSZE ARTYKUŁY Jak i gdzie usunąć tatuaż i zrobić to profesjonalnie?

Jak i gdzie usunąć tatuaż i zrobić to profesjonalnie?

0
usuwanie tatuaży
Reklama

Tatuaż to pewna ozdoba naszego ciała. Decydujemy się na niego, gdyż chcemy wyrazić naszą indywidualność, upamiętnić jakieś wydarzenie w naszym życiu, pokazać poprzez wytatuowany symbol lub napis jak ważna jest dla nas jakaś osoba lub po prostu się nam to podoba. Decyzja o zrobieniu sobie tatuażu podyktowana jest także nieprzemyślanym impulsem, namową znajomych lub modą. Zdarza się, że z jakiś względów chcemy usunąć tatuaż. Jeśli należysz do takich osób sprawdź, jak i gdzie można zrobić to profesjonalnie.

Sposoby usuwania tatuaży

Metod usuwania niechcianych tatuaży jest kilka. Oczywiście ich wybór oraz skuteczność uzależniona jest od kilku czynników, jak chociażby rodzaju tatuażu, techniki wykonania, jego wielkości, umieszczenia na skórze czy kolorystyki i intensywności. Wśród nich wyróżnić możemy:
– chirurgiczne usuwanie tatuażu- ze względu na zbyt dużą ingerencję w strukturę skóry oraz pozostające po zabiegu nieestetyczne blizny, metoda ta stosowana jest obecnie coraz rzadziej, niemniej zabieg chirurgiczny umożliwia usunięcie niewielkich wzorów, gdyż podczas likwidacji większych tatuaży konieczny jest przeszczep skóry;
–  usuwanie tatuaży metodą IPL (Intensive Pulse Light) – to sposób polegający na wysyłaniu bardzo intensywnego światła do skóry poprzez specjalne urządzenie, przez co dochodzi do rozłamu cząsteczek atramentu i ich usunięcie poprzez powstałe ranki. Efektem ubocznym mogą być blizny i przebarwienia skóry;

Reklama
usuwanie tatuaży

– złuszczanie chemiczne bądź mechaniczne- nadające się wyłącznie do bardzo płytkich, niewielkich tatuaży, gdyż ich usuwanie tatuażu odbywa się tu za pomocą dermabrazji bądź peelingu chemicznego a gdy barwnik znajduje się w głębszych partiach skóry, może dojść do zakażenia, powstaną przebarwienia i blizny;
– metoda elektrokoagulacji- polega na wypaleniu tatuażu. Urządzenie z elektrodami uszkadza termicznie tkankę, poprzez ścięcie białka, to zaś powoduje wyłuszczenie się barwnika z warstw skóry. Ze względu na użycie prądu podczas wykonywania zabiegu, nie mogą się mu poddać osoby z rozrusznikiem serca, cukrzycą, zaburzeniami krążenia czy krzepnięcia krwi;
– laserowe usuwanie tatuaży- jest to obecnie najlepsza i najchętniej wybierana metoda ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo jej stosowania a także minimalne ryzyko powstania blizn i nieznaczne odczucie bólu.

Zobacz również: Farba do włosów brąz i rude refleksy – jak ich uniknąć?

Jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu?

Po wstępnej rozmowie oraz zakwalifikowaniu do zabiegu, na skórę w miejscu tatuażu aplikowany jest krem znieczulający oraz nakładany opatrunek okluzyjny. Następnie, poprzez wykorzystanie odpowiedniego lasera, emitowana jest fotoakustyczna fala w nanosekundowych impulsach, która rozbija cząsteczki barwnika na tak małe fragmenty, by mogły być one usunięte z organizmu poprzez fagocyty. Na koniec nakładany jest na skórę regenerujący preparat ochronny. Całość trwa około 60 minut ale należy pamiętać, iż podczas pojedynczego zabiegu laserowego nie jest możliwe całkowite usunięcie tatuażu. Konieczne jest jego powtórzenie w kilku do kilkunastu sesji- wszystko zależy od parametrów danego tatuażu. W ten sposób możliwe jest również usunięcie makijażu permanentnego.

Gdzie wykonać zabieg usuwania tatuażu metodą laserową?

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele miejsc, gdzie świadczone są usługi usuwania tatuaży różnymi metodami. Wspomnieliśmy już wcześniej, że ze względu na kilka czynników metoda laserowa jest najchętniej stosowana. Należy mieć jednak na uwadze, że jest to nadal pewna ingerencja w głębsze warstwy naszej skóry i w celu wykonania prawidłowego oraz skutecznego, a co najważniejsze- w pełni bezpiecznego zabiegu i jego całej serii, należy skorzystać z usług profesjonalnego miejsca. Klinika Chirurgii Plastycznej Dr. Szczyta oferuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym usuwanie niechcianych tatuaży metodą laserową. Wykwalifikowany zespół w sposób profesjonalny i bezpieczny, przy użyciu najnowszych technologicznie urządzeń, wykona zabieg będący gwarancją pozbycia się niechcianej pamiątki w postaci tatuażu.
Pomimo tak wielu dostępnych metod, w tym najnowocześniejszych technik usuwania tatuaży, należy mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo i decydując się na zabieg wykonać go w pewnym miejscu pod okiem specjalisty posługującego się sprzętem najwyższej jakości.

Reklama