Strona główna GŁÓWNA Policjanci zatrzymali 41-latka, podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa

Policjanci zatrzymali 41-latka, podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa

0
Reklama

Przemyscy policjanci zatrzymali 41-latka, podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Do nieporozumień pomiędzy dwoma mężczyznami doszło w piątek około południa, przed jednym z budynków w miejscowości Rybotycze. Sprawca ugodził nożem 34-latka, który trafił do szpitala. Podejrzany 41-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. W niedzielę został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
W piątek około południa, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Rybotycze, przed jednym z budynków, doszło do awantury między dwoma mężczyznami, w trakcie której jeden z nich został ranny. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Poszkodowanego przetransportowano helikopterem do szpitala.
Z ustaleń poczynionych przez policjantów wynika, że awanturze towarzyszył alkohol, a w trakcie sprzeczki 41-latek ugodził nożem swojego 34-letniego znajomego. Śledczy przesłuchiwali świadków, a także, pod nadzorem prokuratora, prowadzili oględziny miejsca, zabezpieczając ślady niezbędne do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia. Na szczęście okazało się, że życiu rannego 34-latka nie zagraża niebezpieczeństwo.
41-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. W niedzielę sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
mf

Poprzedni artykułForsell w Stali Mielec. Dołączył do zgrupowania w Woli Chorzelowskiej
Następny artykułKolejna ofiara COVID-19 na Podkarpaciu.