Strona główna GŁÓWNA Nowe inwestycje w strefie ekonomicznej Rzeszów-Dworzysko

Nowe inwestycje w strefie ekonomicznej Rzeszów-Dworzysko

0
biznesistyl.pl
Reklama

Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko firma Panattoni wzniesie zakład produkujący elektryczne ładowarki do samochodów oraz nowoczesny terminal przeładunkowy.


– Nasz park naukowo – technologiczny jest w pełni uzbrojony i ma dogodne położenie komunikacyjne. To doskonałe miejsce na inwestycje i tworzenie nowych miejsc pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski  i cały nasz region staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy, zarówno dla młodych, świetnie wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Z dumą i satysfakcją możemy zatem powiedzieć, że nasz pomysł,  aby na tym terenie powstało „Dworzysko”, okazał się strzałem w dziesiątkę – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.
Nowe inwestycje wybudowane zostaną dla firm: Phoenix Contact E-Mobility oraz DB Schenker.
Phoenix Contact E-Mobility to część grupy Phoenix Contact – światowego lidera innowacyjności w dziedzinie automatyki przemysłowej oraz elektrotechniki, który dociera ze swoimi rozwiązaniami do ponad 100 krajów, zatrudniając na całym świecie łącznie ok. 18 000 osób. W „Dworzysku” firma będzie m.in. produkować nowoczesną technologię ładowania samochodów elektrycznych, a wyprodukowane tutaj  podzespoły eksportowane będą do ponad 10 krajów Europy Zachodniej. Zakład zostanie wybudowany na terenie obejmującym ok. 15 tys. m kw.  Koszt całej inwestycji: 11,5 mln euro. Obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie 2020 i 2021 r. Pracę znajdzie  tutaj ok. 330 osób.
Kolejnym obiektem wybudowanym na terenie „Dworzyska” przez  Panattoni będzie terminal przeładunkowy dla firmy BD Schenker.
BD Schenker to firma z  ponad 140 – letnim doświadczeniem w logistyce, obsługująca przemysł i handel przy wykorzystaniu transportu lądowego, lotniczego i frachtu oceanicznego. Budowany dla niej terminal przeładunkowy, o metrażu 6, 000 m2,. powstanie na działce o powierzchni pond 4 ha. Wartość planowanej inwestycji (włączając wartość gruntu) – 9,725,.000 euro. Zatrudnienie przy budowie terminala znajdzie 66 osób. Zakończenie prac planowane jest do końca listopada br.
– W ramach infrastruktury towarzyszącej, na terenie obu wspomnianych inwestycji między innymi : powstaną nowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych, zamontowane zostaną kolektory słoneczne oraz energooszczędne oświetlenie typu LED. Bardzo ważne przy tym jest zapewnienie inwestora, że działalność gospodarcza prowadzona będzie tutaj w oparciu o znajomość lokalnego rynku i współpracę ze znajdującymi się w naszym regionie jednostkami naukowo – badawczymi, a także uczelniami w zakresie prowadzenia w nowo powstałych zakładach praktyk i staży studenckich – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.
Park Naukowo Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” to teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska w Jasionce oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 19 przedsiębiorstw. Starostwo szacuje, że docelowo pracę znajdzie tutaj ok. 3 tysiące osób.

Reklama