Strona główna GŁÓWNA Policjanci kontrolowali sklepy

Policjanci kontrolowali sklepy

0
Reklama

Policjanci z kolbuszowskiej jednostki, wspólnie z przedstawicielami Urzędu Gminy oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzikowcu, kontrolowali wczoraj punkty sprzedaży alkoholu znajdujące się na terenie gminy Dzikowiec. Łącznie sprawdzono dziesięć placówek.
Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp.szt. Mirosław Brudz i dzielnicowy asp. szt. Krzysztof Wojda wraz z pracownikami Urzędu Gminy w Dzikowcu i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzikowcu przeprowadzili wczoraj kontrole punktów sprzedaży alkoholu, znajdujących się na terenie tej gminy. Kontroli poddano łącznie dziewięć placówek handlowych i jedną gastronomiczną m.in. w Lipnicy, Mechowcu, Płazówce i Dzikowcu.
W trakcie kontroli sprawdzano zgodność sprzedawanego alkoholu z przyznaną koncesją, a także przestrzeganie obowiązujących w tym zakresie przepisów Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, a także Ustawy z dnia 9 listopada 1995r.o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. W trakcie kontroli funkcjonariusze zwracali również uwagę na przestrzeganie obowiązku zakrywania nosa i ust przez osoby znajdujące się w sklepach.
W efekcie przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości.

Poprzedni artykułRzeszowscy Policjanci odzyskali skradzione rowery, teraz szukają właścicieli
Następny artykułKolejne przypadki Covid-19. Nieciekawie w jarosławskim