Sanok to miasto położone w województwie podkarpackim, w dolinie Sanu, w Kotlinie Sanockiej, należące do Euroregionu Karpackiego. Jest siedzibą władz powiatu sanockiego oraz gminy miejsko-wiejskiej Sanok. Sanok zamieszkuje ponad 37 000 mieszkańców, a jego powierzchnia liczy 38,08 km². Prawa miejskie miasto otrzymało w 1339 roku.

Nazwa miejscowości pochodzi od osi tego regionu, którą stanowiła rzeka San, a jej ruska nazwa to „ Sjan”. Do najciekawszych atrakcji turystycznych miasta należą Zamek Królewski z XVI wieku, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Posiadamy najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo z Sanoka. Na portalu najnowsze informacje z miasta Sanok.

Kompletnie pijany przyjechał autem do sklepu po piwo

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie m. in. 53-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna przyjechał do sklepu po piwo, mając w organizmie blisko 3 promile. To jednak nie jedyna interwencja jaką podjęli wczoraj sanoccy policjanci, wobec nietrzeźwych kierujących. W Besku kierowca opla miał ponad promil, a w Odrzechowej kierujący volkswagenem miał prawie 2 promile.

(więcej…)

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Skansen w Sanoku – Muzeum Budownictwa Ludowego

Na Podkarpaciu od 1958 roku swoją działalność prowadzi największy w Polsce skansen, przez niektórych nazywany „muzeum chmurką”. Na parceli o powierzchni trzydziestu ośmiu hektarów prezentuje się wieloletni dorobek folklorystyczny Podkarpacia i okolicznych wsi. W miejscu tym zaprezentowane są w pełni swojej okazałości eksponaty budowlane oraz etnograficzne, będące niejako „wehikułem czasu” do kilku wieków wstecz.

(więcej…)