Nawet 30-procentowe zniżki na bilety do muzeów, zamków i innych obiektów turystycznych na Podkarpaciu dostaną ci, którzy do naszego regionu przylecą samolotem lub przyjadą pociągiem. Akcja #CzasNaPodkarpackie.

Samorząd podkarpacki wraz z Portem Lotniczym w Jasionce, Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną i PKP, od 13 lipca uruchamia program #CzasNaPodkarpackie. Potrwa on do 15 października. Jego celem jest ożywienie ruchu turystycznego w regionie.

“Podróżowanie za granicę jest w pewnym stopniu ograniczone, więc turyści będą wypoczywać w kraju. Liczymy, że ze względów na cenne walory przyrodnicze będą wybierać Podkarpacie i chcemy im w tym wyborze pomóc” – mówi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

Start programu #CzasNaPodkarpackie zbiega się z rozszerzeniem oferty lotniska w Jasionce o połączenia z Gdańskiem (od 20 czerwca), a już niebawem także ze Szczecinem. – To dobra informacja dla turystów, którzy po wypoczynku w Bieszczadach będą chcieli także spędzić kilka dni nad polskim morzem – uważa Władysław Ortyl.

CZYTAJ TAKŻE: Od 16 lipca pasażerowie LOT’u będą mogli również polecieć bezpośrednio z Rzeszowa do Szczecina. 

“To dobra informacja dla turystów, którzy po wypoczynku w Bieszczadach będą chcieli także spędzić kilka dni nad polskim morzem” – uważa Władysław Ortyl.

Ortyl dodał, że turyści, którzy dotrą na Podkarpacie samolotem lub pociągiem, otrzymają vouchery ze zniżkami do wykorzystania na zwiedzanie zabytkowych miejsc, obiektów lub na inne wakacyjne atrakcje, w tym m.in. na spływy pontonem.

Szczegóły akcji będą dostępne na stronie internetowej: www.podkarpackie.travel. Vouchery zniżkowe będzie można odebrać w specjalnie oznakowanych Punktach Informacji Turystycznej na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz na dworcu głównym PKP Rzeszów.

Lista miejsc, w których obowiązuje akcja #CzasNaPodkarpackie:

– Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

– Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych

– Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych

–  Bieszczadzka Kolejka Leśna

–  Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych

–  Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

–  Muzeum Lizaka w Jaśle

–  Skansen Karpacka Troja w Trzcinicy

–  Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce

–  Muzeum Dziedzictwa Kresów

–  Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

–  Muzeum-Zamek w Łańcucie

–  Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

–  Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

–  Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu

– Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

– Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasicznynie

– Arboretum w Bolestraszycach

– Muzeum Ziemi Leżajskiej

– Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim

– Biuro podróży Pawuk – spływy pontonowe

carpatiabiznes.pl / podkarpackie.travel