Strona główna GŁÓWNA Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – na czym polega i ile kosztuje?

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – na czym polega i ile kosztuje?

0
Powiększanie biustu kwasem hialuronowym
Reklama

Obfity, krągły i jędrny biust to marzenie niemalże każdej kobiety, ale niestety natura nie jest tak szczodra, by obdarzać każdą z nas nienagannymi kształtami. Czasami dla lepszego wyglądu i samopoczucia potrzebny jest zabieg powiększający piersi, a wybór często pada na powiększanie biustu kwasem hialuronowy, gdyż ta metoda jest bezpieczniejsza, niż implanty.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – na czym polega?

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym jest metodą mało inwazyjną, co przekłada się na jej ogromną popularność. Podczas zabiegu wykorzystuje się bezpieczne i całkowicie kompatybilne z tkankami ciała preparaty kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest jednym z naturalnych składników ludzkiego organizmu. Jego sztucznie pozyskane preparaty są w medycynie estetycznej popularnie wykorzystywane do modelowania ciała i wypełniania zmarszczek oraz blizn. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody, dzięki czemu kwas ten działa jako doskonały wypełniacz.

Reklama

Chirurgia plastyczna

Klinika Chirurgi Plastycznej One Clinic

W przypadku biustu kwas hialuronowy może być zastosowany do korygowania asymetrii, ujędrniania, unoszenia, a nawet znacznego powiększania piersi. Co ważne, zastosowanie tej metody pozwala osiągnąć natychmiastowe rezultaty i nie wiąże się z długą ani bolesną rekonwalescencją. Podczas zabiegu powiększania piersi kwasem hialuronowym lekarz podaje kwas hialuronowy za pomocą igły. Liczba nakłuć oraz ilość wykorzystanego preparatu są zależne od wyjściowego stanu piersi, a także efektu, jaki chcemy osiągnąć.
Zabieg jest wykonywany bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym, a jego bolesność można określić jako niską. Uczucia towarzyszące powiększaniu piersi kwasem hialuronowym to wyłącznie delikatny ból ukłuć igły oraz uczucie rozpierania podczas podawania preparatu pod skórę.
Zabieg jest stosunkowo szybki – zwykle trwa od 30 do 45 minut, a jego efekty utrzymują się przez około 1,5 roku.
Zalety powiększania biustu kwasem hialuronowym

  • Bezpieczeństwo to bez wątpienia pierwsza i najważniejsza zaleta powiększania piersi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest substancją doskonale tolerowaną przez ludzki organizm. Nie notuje się przypadków alergii na kwas hialuronowy, więc pacjentki nie muszą się obawiać ewentualnych reakcji uczuleniowych.
  • Nieinwazyjność to druga bardzo ważna zaleta powiększania piersi kwasem hialuronowym. Lekarz nie musi wykonywać nacięć, zabieg nie pozostawia trwałych blizn, a wypełniacz nie jest wyczuwalny pod skórą. Tę metodę powiększania piersi mogą wykorzystać między innymi kobiety, które nie kwalifikują się do operacji powiększenia biustu.
  • Natychmiastowy efekt to trzecia bardzo doceniana zaleta omawianego zabiegu. Podawanie w piersi kwasu hialuronowego pozwala uzyskać efekt momentalnego powiększenia biustu, a dodatkowo jego ujędrnienia i nawilżenia.
  • Naturalny rezultat osiągnięty przy użyciu kwasu hialuronowego sprawia, że piersi wyglądają tak, jakby nie były poddawane żadnemu zabiegowi. Nie ma efektu napompowania i przesady, jak to ma miejsce często w przypadku implantów piersi. Dodatkowo nie ma też obawy, że wypełniacz się przesunie, a rezultat będzie zanikał stopniowo, dzięki czemu wygląd nie zmieni się drastycznie w krótkim czasie.

Ile kosztuje powiększenie biustu kwasem hialuronowym?

Koszt powiększenia biustu kwasem hialuronowym jest zależny od ilości zużytego preparatu oraz kliniki, w jakiej wykonujemy zabieg. Średnie ceny za powiększenie z wykorzystaniem 10 ml kwasu hialuronowego (po 5 ml w każdą pierś), wynoszą około 3000 zł. W przypadku znacznego powiększenia 10 ml można podać tylko w jedną pierś, co ostatecznie wygeneruje koszt ok. 6000 zł.
Rozbieżności w cenie wynikają przede wszystkim z renomy konkretnej placówki oferującej zabiegi powiększania biustu. Mniej popularne kliniki zwykle wykonują takie zabiegi taniej, natomiast renomowane placówki zatrudniające lekarzy światowej sławy oczekują wyższego wynagrodzenia. Na powiększaniu piersi kwasem hialuronowym na pewno nie warto oszczędzać, bo jakby nie patrzeć, jest to jednak zabieg medyczny, a każda z nas chciałaby, żeby został wykonany profesjonalnie i przez doświadczonego lekarza.

Reklama
Poprzedni artykułGdy afera wizowa trwała w najlepsze, media zrobiły kozła ofiarnego z zielonogórskiej firmy
Następny artykułJest areszt dla 43-latka, który ranił nożem mężczyznę