Ropczyce to miasto położone w zachodniej części województwa podkarpackiego, na pograniczu Pogórza Środkowobeskidzkiego i Kotliny Sandomierskiej, nad rzeką Wielopolką. Jest siedzibą powiatu ropczycko-sędziszowskiego i miejsko-wiejskiej gminy Ropczyce. Ropczyce zamieszkuje blisko 16 000 mieszkańców, a ich powierzchnia liczy 47,10 km². Przywilej lokacyjny i prawa miejskie miasto otrzymało w 1362 roku. Istnieje kilka hipotez na temat pochodzenia nazwy miasta- jedną z nich jest zakładająca, iż nazwa ta pochodzi od pierwotnych, niemieckich osadników i och osady „Raub- schütze”. Na terenie miejscowości znajduje się rezerwat przyrody Szwajcaria Ropczycka. Posiadamy najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo z Ropczyc. Na portalu najnowsze informacje z miasta Ropczyce.

Najpierw awanturował się w domu, później poszedł uderzyć psa

 

31-latek z Ropczyc został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna najpierw awanturował się w domu, potem poszedł do swojego krewnego i metalowym prętem uderzył jego psa. Został zatrzymany, miał 2 promile. Usłyszał między innymi zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem. Przestępstwo, którego się dopuścił, zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(więcej…)

Zabrała mu kluczyki ze stacyjki – był pijany!

Obywatelską postawą wykazała się kobieta, która zareagowała na pijanego kierowcę volkswagena i zabrała mu kluczyki ze stacyjki. Badanie alkomatem wykazało, że 41-letni kierujący miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

O tym, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich, wie każdy uczestnik ruchu drogowego, jednak nadal zdarzają się kierujący, którzy narażają siebie i innych na utratę zdrowia i życia wsiadając za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Na szczęście coraz częściej użytkownicy dróg, widząc podejrzane manewry kierowców, informują o tym funkcjonariuszy. To właśnie dzięki takiej postawie świadków, więcej nietrzeźwych kierujących zostaje wyeliminowanych z ruchu.

Do takiego zdarzenia doszło wczoraj na ul. Borkowskiej w Sędziszowie Małopolskim. Przed godz. 14, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierującego volkswagenem. Na miejsce interwencji pojechali funkcjonariusze. Jak się okazało, zgłaszająca jechała za kierowcą, który poruszał się całą szerokością drogi. W pewnym momencie zatrzymał się przy jednej z posesji i wysiadł z pojazdu. Kobieta, widząc kierującego, nabrała podejrzeń, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Aby uniemożliwić mu dalszą jazdę, podeszła do samochodu i wyjęła ze stacyjki kluczyki oraz powiadomiła o zdarzeniu policjantów.

Przypuszczenia zgłaszającej były słuszne. 41-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, poniesie także odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

ź: KPP Ropczyce

Tragiczny wypadek podczas prac leśnych

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym zginął 56-letni mieszkaniec gminy Ropczyce. Mężczyzna pomagał przy wycince powalonego w lesie drzewa. Podczas pracy został uderzony konarem w głowę i doznał poważnych obrażeń. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. Do sprawy zatrzymano 33-latka, który uczestniczył w wypadku. Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

W sobotę przed godz. 15, dyżurny z Ropczyc otrzymał zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na terenie kompleksu leśnego, w miejscowości Mała. Policjanci wstępnie ustalili, że 56-letni mieszkaniec gm. Ropczyce, pracował w lesie z dwoma mężczyznami przy usuwania tzw. wywrotu. W trakcie ściągania drzewa przez traktor, mężczyzna został uderzony konarem i doznał poważnych obrażeń głowy. Kiedy współpracownicy zorientowali się, że doszło do wypadku, natychmiast wezwali karetkę pogotowia ratunkowego i zaczęli udzielać pomocy poszkodowanemu koledze. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji, życia mężczyzny nie dało się uratować.

Jak się okazało 33-letni traktorzysta był pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Policjanci apelują o ostrożność w czasie wykonywania prac leśnych , gdyż nieodpowiednio prowadzona wycinka drzew może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Nigdy, nie wykonujmy ich pod wpływem alkoholu.

ź: KPP Ropczyce