Tarnobrzeg to miasto położone w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, na pograniczu Równiny Tarnobrzeskiej i Niziny Nadwiślańskiej. Obecnie jest siedzibą władz powiatu tarnobrzeskiego i gminy miejsko-wiejskiej Tarnobrzeg, zaś przez pewien czas był stolicą województwa tarnobrzeskiego. Tarnobrzeg zamieszkuje blisko 47 000 mieszkańców, a jego powierzchnia liczy 85,4 km². Miasto uzyskało lokację w 1593 roku, jednak nie została ona zrealizowana i ponowne nadanie praw miejskich odbyło się przed 1681 rokiem.

Nazwa miejscowości pochodzi od nazwiska rodziny szlacheckiej- Tarnowskich- którzy byli fundatorami miasta. Tarnobrzeg znany jest jako jeden z największych na świecie ośrodków wydobycia i przetwórstwa siarki, po którym obecnie powstało jezioro tarnobrzeskie. Posiadamy najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo z Tarnobrzega. Na portalu najnowsze informacje z miasta Tarnobrzeg.

Podczas odwiedzin okradli znajomego. Czeka ich kara

Dwoje mieszkańców Tarnobrzega podejrzanych jest o kradzież telefonu komórkowego i kart płatniczych. Jak ustalili policjanci 35-latek i jego partnerka przyszli w odwiedziny do znajomego, którego podczas wizyty okradli. Mundurowi zatrzymali sprawców i przedstawili im zarzuty. Za popełnione czyny będą odpowiadać przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(więcej…)

Oszukiwali przy ważeniu towarów w sklepie. Czeka ich kara

21-letni mężczyzna wspólnie ze swoją znajomą odpowiedzą za oszustwo. W jednym ze sklepów w Tarnobrzegu, mężczyzna podtrzymywał wagę od dołu, powodując zaniżanie ciężaru ważonych produktów. W tym czasie kobieta pilnowała, by nikt go nie nakrył. Oszustwo wypatrzyło czujne oko sklepowego monitoringu. Sprawcy zostali zatrzymani. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(więcej…)

Pożar domu w Tarnobrzegu. Jedna osoba nie żyje

W dniu dzisiejszym doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu jednorodzinnego przy ul Wspólnej w Tarnobrzegu. Jak informuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej bry. Marcin Batleja w pożarze zginął 60-leni mężczyzna.

Do pożaru doszło ok. godz. 19:00, z domu strażacy wyciągnęli mężczyznę, który mimo wysiłku ratowników poniósł śmierć. W akcji brały udział 4 zastępy straży pożarnej. Przyczyny pożaru są badane.

 

Surowe konsekwencje dla 40-letniego mężczyzny

Na surowe konsekwencje naraził się 40-letni mężczyzna, który złamał zasady kwarantanny, opuszczając swoje mieszkanie. W sklepie, do którego poszedł, wszczął awanturę, kaszlał na klientów i straszył ich, że jest zakażony koronawirusem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 40-latka ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za załamanie zasad kwarantanny będzie odpowiadał przed sądem.

Od kilku tygodni, policjanci sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną pozostają w miejscu do tego wyznaczonym. Niestety nie wszyscy stosują się do tego obowiązku. W miniony weekend jeden z mieszkańców Tarnobrzega zignorował przepis. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że mężczyzna złamał zakaz przymusowej kwarantanny, wyszedł z mieszkania i poszedł do sklepu spożywczego. Z przekazanych informacji wynikało, że w sklepie zachowywał się agresywnie, zaczepiał klientów, kaszlał na nich i głośno mówił, że jest zakażony koronawirusem.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce. Na chodniku tuż, przed sklepem, siedział opisywany mężczyzna. Policjanci wylegitymowali awanturnika. Był nim 40-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Badanie wykazało 3,23 promila alkoholu w jego organizmie.

40-latek był objęty kwarantanną domową z uwagi na powrót z zagranicy. Mężczyzna ciągle wykrzykiwał, że jest zakażony koronawirusem. Trafił do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia.

Policjanci o każdym przypadku złamania kwarantanny, informują służby sanitarne oraz kierują wnioski do sądu za wykroczenie, za które grzywna może wynieść nawet 5 tys. zł. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie kwarantanny może nałożyć karę do 30 tys. zł.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Respektujmy obowiązujące przepisy!

Koronawirus w Tarnobrzegu. Szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów

Rzecznik wojewody poinformował dziś o 18 przypadku koronawirusa na Podkarpaciu. Jest to kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, która kilka dni temu zgłosiła się do szpitala w Tarnobrzegu. W związku z tym wojewódzki szpital wstrzymał przyjmowanie pacjentów. Radny miejski Cezary Mikrut pisze na facebooku, że przez kilka dni kobieta nie miała badań na obecność  COVID-19.

(więcej…)