Kolbuszowa to miasto położone w województwie podkarpackim, na płaskowyżu Kolbuszowskim, w Kotlinie Sandomierskiej, na skraju Puszczy Sandomierskiej. Jest siedzibą powiatu kolbuszowskiego i gminy miejsko-wiejskiej Kolbuszowa. Kolbuszową zamieszkuje ponad 9 000 mieszkańców, a jej powierzchnia liczy 7,49 km². Miasto uzyskało lokację miejską w 1690 roku. Nazwa miejscowości pochodzi od nazwiska zasadźcy „Kolbuski” i pojawiła się po raz pierwszy w 1504 roku.

Największą atrakcją turystyczną miasta jest Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, w skład którego wchodzi skansen, prezentujący bogatą historię i tradycję dwóch grup etnicznych- Lasowiaków i Rzeszowiaków. Posiadamy najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo z Kolbuszowej. Na portalu najnowsze informacje z miasta Kolbuszowa.

Kręcił ‘bączki” na parkingu, zniszczył kostkę. Interweniowała policja

 

Policjanci interweniowali na kolbuszowskim rynku, gdzie kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała opla, który na parkingu kręcił tzw. „bączki”. Całe zdarzenie zauważył dyżurny i na miejsce wysłał policyjny patrol. Dzięki nagraniu, funkcjonariusze ustalili kierującego, a zarazem właściciela auta. 36-latek przeczy, aby to on siedział za kierownicą opla. Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

(więcej…)

Ukradł z piekarni foremki do baranków i dwie butelki alkoholu

Dwie butelki alkoholu padły łupem 48-letniego włamywacza. Mężczyzna wybił siekierą szybę w piekarni i zabrał leżący na parapecie alkohol. Zdarzenie nagrał monitoring, który pomógł w szybkim wytypowaniu sprawcy. Jak się okazało, nie była to pierwsza wizyta 48-latka w tym miejscu. Dwa tygodnie wcześniej ukradł z piekarni formy do pieczenia baranków wielkanocnych warte około 800 zł.

(więcej…)

Mieszkanki Raniżowa wystąpiły w teledysku Sławomira

Słynny muzyk “SŁAWOMIR”, który w ubiegłych latach zasłynął przebojem “Miłość w Zakopanem” wraz ze swoją żoną Kajrą przygotowali dla swoich fanów kolejny, potencjalny hit. To “Weselny pyton”. Już w pierwszych dniach jego nagranie zostało odtworzone ponad milion razy!

Poniżej możecie obejrzeć w całości teledysk do piosenki Sławomira “Weselny Pyton”. Warto dodać, że w rolach głównych wystąpił on sam z żoną Kajrą wraz z dwoma mieszkańcami Podkarpacia. Manager zespołu poszukiwał statystów z Podkarpacia, zgłosiły się do niego dwie młode mieszkanki Raniżowa – Emilia oraz Oliwia. Jak twierdza była to ciekawa przygoda na planie teledysku Sławomira, który został nagrany w Pstrągowej.

 

2 promile alkoholu, kierował BMW

Blisko 2 promile alkoholu miał w organizmie 23-latek, kierujący bmw. Dalszą jazdę mężczyźnie udaremnił mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Kierujący widząc jadące „wężykiem” bmw, zawrócił i kiedy auto zatrzymało się, podszedł do kierowcy i wyczuł od niego alkohol. Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Zdecydowane reakcje mieszkańców naszego powiatu wobec pijanych kierowców są wyrazem świadomości zagrożeń, jakie stanowią nietrzeźwi użytkownicy dróg.

Wczoraj po godz. 16, dyżurny kolbuszowskiej komendy został powiadomiony o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy bmw. Do zdarzenia doszło w Wilczej Woli. Na miejsce zostali skierowani policjanci z posterunku w Raniżowie. Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, zastali zgłaszającego, który oświadczył, że kierowca ucieka w kierunku lasu, a za nim pobiegła jego znajoma. Jeden z policjantów ruszył za mężczyzną i wspólnie z kobietą przyprowadzili kierującego.

Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia, okazało się, że mężczyzna zadzwonił po dwójkę znajomych, aby pomogli mu zabezpieczyć samochód. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jechał on w kierunku Wilczej Woli i jego uwagę zwróciło jadące z przeciwnego kierunku bmw, którego kierowca jechał tzw. „slalomem”. Mężczyzna zawrócił i kiedy samochód zatrzymał się, podbiegł do kierowcy i wyczuł od niego alkohol. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję.

Mężczyzna siedzący za kierownicą bmw, stał się agresywny i zaczął szarpać zgłaszającego. W trakcie szamotaniny nietrzeźwy kierowca wywrócił się i doznał obrażeń. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia udzieliła 23-latkowi pomocy .

Mieszkaniec gminy Dzikowiec został zatrzymany i przewieziony do kolbuszowskiej komendy. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Alkomat wskazał 1,7 promila alkoholu w jego organizmie.

23-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości.

Śmierć mężczyzny na komendzie policji. Użyto paralizatora

Prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło dziś w KPP Kolbuszowej. W nocy do budynku komendy wtargnął agresywny mężczyzna, który zaatakował jednego z policjantów. 42-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego został obezwładniony. Podczas oczekiwania na pogotowie mężczyzna zasłabł. Niestety pomimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń do budynku komendy około godz. 1.20 wszedł mężczyzna. Był bardzo pobudzony, krzyczał, kopał w drzwi. Kiedy wyszedł do niego funkcjonariusz, mężczyzna zaatakował go uderzając w głowę jednym z krzeseł, znajdujących się w poczekalni.W wyniku uderzenia policjant doznał urazu twarzy i wstrząśnienia mózgu. Do agresywnego mężczyzny natychmiast przybiegli znajdujący się obok funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy usiłowali obezwładnić 42-latka używając w tym celu siły fizycznej. Niestety wobec bardzo agresywnego zachowania mężczyzny środek ten okazał się nieskuteczny. W związku z realnym zagrożeniem zdrowia i życia, użyto wobec niego krótkotrwale paralizatora. Z uwagi na zachowanie mężczyzny policjanci powiadomili pogotowie. W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki mężczyzna zasłabł. Policjanci niezwłocznie podjęli resuscytację, którą kontynuowali po przyjeździe ratownicy medyczni. Niestety pomimo udzielanej pomocy ratownicy stwierdzili utratę funkcji życiowych.Dalsze czynności na miejscu wykonywał osobiście prokurator, który zabezpieczył m.in. urządzenie z systemem nagrywania oraz nagrania monitoringu. Jak ustalono, mężczyzna leczył się psychiatrycznie. Decyzją prokuratora jego ciało zabezpieczono do dalszych badań. W związku ze zdarzeniem policjantom udzielono pomocy, jeden z nich przebywa w szpitalu w związku z obrażeniami głowy. Liczymy na szybkie i rzetelne wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego przykrego zdarzenia przez prokuraturę.

ź: KPP Kolbuszowa