Kolbuszowa to miasto położone w województwie podkarpackim, na płaskowyżu Kolbuszowskim, w Kotlinie Sandomierskiej, na skraju Puszczy Sandomierskiej. Jest siedzibą powiatu kolbuszowskiego i gminy miejsko-wiejskiej Kolbuszowa. Kolbuszową zamieszkuje ponad 9 000 mieszkańców, a jej powierzchnia liczy 7,49 km². Miasto uzyskało lokację miejską w 1690 roku. Nazwa miejscowości pochodzi od nazwiska zasadźcy „Kolbuski” i pojawiła się po raz pierwszy w 1504 roku.

Największą atrakcją turystyczną miasta jest Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, w skład którego wchodzi skansen, prezentujący bogatą historię i tradycję dwóch grup etnicznych- Lasowiaków i Rzeszowiaków. Posiadamy najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo z Kolbuszowej. Na portalu najnowsze informacje z miasta Kolbuszowa.

Kręcił ‘bączki” na parkingu, zniszczył kostkę. Interweniowała policja

 

Policjanci interweniowali na kolbuszowskim rynku, gdzie kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała opla, który na parkingu kręcił tzw. „bączki”. Całe zdarzenie zauważył dyżurny i na miejsce wysłał policyjny patrol. Dzięki nagraniu, funkcjonariusze ustalili kierującego, a zarazem właściciela auta. 36-latek przeczy, aby to on siedział za kierownicą opla. Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

(więcej…)

Ukradł z piekarni foremki do baranków i dwie butelki alkoholu

Dwie butelki alkoholu padły łupem 48-letniego włamywacza. Mężczyzna wybił siekierą szybę w piekarni i zabrał leżący na parapecie alkohol. Zdarzenie nagrał monitoring, który pomógł w szybkim wytypowaniu sprawcy. Jak się okazało, nie była to pierwsza wizyta 48-latka w tym miejscu. Dwa tygodnie wcześniej ukradł z piekarni formy do pieczenia baranków wielkanocnych warte około 800 zł.

(więcej…)