Strzyżów to miasto położone w województwie podkarpackim, na Pogórzu Strzyżowskim, nad rzeką Wisłok. Jest siedzibą powiatu strzyżowskiego i gminy miejsko-wiejskiej Strzyżów. Strzyżów zamieszkuje blisko 9 000 mieszkańców, a ich powierzchnia liczy 13,89 km². Pierwsza lokacja miasta miała miejsce pomiędzy 1373 a 1397 rokiem, druga zaś odbyła się w roku 1480.

Nazwa miasta pochodzi prawdopodobnie od imienia założyciela lub właściciela osady „Strzeż”, stanowiąc skrót staropolskich imion Strzeżymir i Strzeżysław. Atrakcją turystyczną jest tu podziemny schron kolejowy dla pociągów Adolfa Hitlera, zbudowany w czasie II wojny światowej i wchodzący w skład kwatery głównej. Posiadamy najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo ze Strzyżowa. Na portalu najnowsze informacje z miasta Strzyżów.

Przechodził przez drogę i stracił przytomność. Reanimacja uratowała mu życie

Funkcjonariusz ruchu drogowego, podczas ręcznego kierowania ruchem, zauważył mężczyznę, który przeszedł na drugą stronę ulicy i upadł na trawnik. 69-latek był nieprzytomny i nie oddychał. Policjant wspólnie z przechodzącym obok mężczyzną, do przyjazdu karetki prowadzili jego reanimację. Dzięki szybkiej i skuteczne reakcji, udało się uratować życie mieszkańcowi powiatu strzyżowskiego.

(więcej…)