Rzeszów jest miastem na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, należącym do najlepiej rozwijających się miast w Polsce. To też stolica Podkarpacia. Rzeszów zamieszkuje blisko 200 000 mieszkańców, a jego powierzchnia liczy 126,57 km². Prawa miejskie otrzymał 19 stycznia 1354 roku, zaś jego nazwa pochodzi od słowa „rzesza”, czyli duża ilość osób lub jest formą dzierżawczą imienia „Rzech”.

Rzeszów jest miastem bogatym historycznie, kulturowo i turystycznie. Miejscem, gdzie czas chętnie spędzają zarówno mieszkańcy, jak i turyści jest Rynek z Ratuszem i fontanną. Posiadamy najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo z Rzeszowa. Na portalu najnowsze informacje z miasta Rzeszów.

Odpowie za rozbój. Domagał się od 15-latków pieniędzy i papierosów

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w rzeszowskim parku zaczepił dwóch 15-latków. Groził im pobiciem, chciał aby dali mu pieniądze i papierosy. Gdy odmówili, jednego z nich uderzył w twarz. Obawiając się agresywnego mężczyzny nastolatkowie uciekli i zawiadomili policjantów. Interweniujący bezpośrednio po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. 27-latkowi grozi odpowiedzialność za usiłowanie rozboju.

(więcej…)

Rzeszów będzie jeszcze większy, jest zgoda rządu .

Od 1. stycznia do miasta przyłączony zostanie Pogwizdów Nowy.

Projekt rozporządzenia w tej sprawie w ubiegłym tygodniu trafił z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Rozporządzenie przyjęto w trybie obiegowym i od stycznia Pogwizdów Nowy będzie w granicach Rzeszowa. Miasto liczy, że rząd zgodzi się jeszcze na przyłączenie do niego Malawy z gminy Krasne. Rozmowy w tej sprawie zaplanowano na początek sierpnia.