Strona główna RZESZÓW Chciał zabić swoją partnerkę. Trafił do aresztu

Chciał zabić swoją partnerkę. Trafił do aresztu

0
Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczność zdarzenia, do jakiego doszło we wtorek, 2 kwietnia wieczorem, w jednym z domów jednorodzinnych na osiedlu Biała. Tego dnia 41-letni mężczyzna przyszedł w odwiedziny do swojego dziecka. Po zakończonej zabawie wszczął awanturę z matką dziecka, w trakcie której szarpał ją i uderzał w okolicę głowy. Zadał jej też kilka ciosów nożem. Na szczęście 45-latce udało się zbiec. Schronienie znalazła u sąsiadki, która się nią zaopiekowała i wezwała do niej pogotowie. Zawiadomiony o zdarzeniu dyżurny komendy miejskiej natychmiast na miejsce zdarzenia skierował policyjny partol.

Gdy mundurowi przyjechali pod ustalony adres, ranną kobietą zajmowali się już ratownicy medyczni, którzy przewieźli ją do szpitala. Funkcjonariusze przystąpili do poszukiwania napastnika.
Przez okno łazienki w domu, w którym doszło do zdarzenia, zauważyli siedzącego na podłodze mężczyznę, który samookaleczał się. Policjanci przez otwarte okno weszli do środka, obezwładnili go i udzielili mu pierwszej pomocy. Zatrzymany mężczyzna z wieloma ranami kłutymi został przewieziony do szpitala.

Reklama

Wyjaśnieniem okoliczności sprawy oraz zgromadzeniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. Funkcjonariusze przesłuchali pokrzywdzoną kobietę i świadków. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i w środę przesłuchał podejrzanego. Przestawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek, 5 kwietnia, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 41-latka na okres 3 miesięcy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!