Strona główna RZESZÓW Aż osiem rannych osób w wypadach w Rzeszowie

Aż osiem rannych osób w wypadach w Rzeszowie

0
Reklama

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek po godz. 18,  na ulicy Zwierzynieckiej w Rzeszowie. 50-letni kierujący fiatem zderzył się z 13-letnim rowerzystą. W wyniku zdarzenia nastolatek doznał obrażeń i karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.
 
W sobotę, przed południem w Kielnarowej doszło do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem kierujących jednośladami. 11-latka jadąca na hulajnodze, wykonując manewr włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem, 52-letniej mieszkańce Rzeszowa. Na skutek zderzenia kierujące upadły na jezdnię i obie wymagały hospitalizacji.

W niedzielę o godz. 12.30, również w Kielnarowej, doszło do zderzenia motocyklisty z rowerzystą. 26-letni kierujący motocyklem suzuki, mieszkaniec powiatu dębickiego, wykonując manewr wyprzedzania rowerzysty zderzył się z nim. 89-letni mieszkaniec Rzeszowa doznał ogólnych potłuczeń i trafił do szpitala.
Do następnego zdarzenia doszło przed godz. 14, na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. 61-letni kierujący volvo, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc prawym,

Reklama

pasem ruchu ulicy Witosa w kierunku ul. Okulickiego, na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej toyota yaris. W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń doznała kierująca toyotą i troje pasażerów w wieku 6, 8 i 12 lat. Wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi.

Niestety takiej rozwagi nie miało troje innych kierujących, którym dalszą jazdę udaremnili policjanci. W piątek po godz. 15.30, na ulicy Monte Cassino funkcjonariusze ruchu drogowego, zostali wezwani do kolizji drogowej. Ustalili, że 53-letni kierujący dacią nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Honda. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Podczas obsługi tego zdarzenia mundurowi ustalili, że 53-latek był pijany, miał 3,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiada dożywotni aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tego samego dnia wieczorem, po godz. 21, na ulicy Podkarpackiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierujacego mazdą. 31-letni obywatel Gruzji również był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko promill alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

W sobotę, po godz. 20, mundurowi z Głogowa Małopolskiego, na ul. Sikorskiego, zbadali stan trzeźwości kierujacego volkswagen. U 35-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego alkomat wykazał prawie 3 promile.

Dwóm nietrzeźwym kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy. Samochód, którym kierował 35-latek, na policyjny parking. Wszyscy trzej za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!