Strona główna RZESZÓW Znamy wykonawcę budowy PCLA w Rzeszowie

Znamy wykonawcę budowy PCLA w Rzeszowie

0
Wizaulizacja projektu Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie
Reklama

Zamawiający Gmina-Rzeszów dokonał dziś wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu pn.: Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Wykonawcę MIRBUD ze Skierniewic.

Jedocześnie przypominamy, iż podczas środowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa, zabezpieczono środki, które pozwolą Zamawiającemu w dalszej kolejności na zawarcie umowy z wybranym Wykonawcą. Zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych, Zamawiający zawiera umowę w sprawie zamówienia, w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Reklama

PCLA od 18 lat szukało szansy na realizację. Zapowiedziałem, że w końcu trzeba przełamać tę niemoc jeśli chodzi o duże inwestycje sportowe w Rzeszowie i to się udało. Choć przyznam, że był to jeden z najbardziej skomplikowanych projektów z jakim miałem do czynienia. Po wcześniejszych konsultacjach z Ministerstwem Sportu i Samorządem Województwa Podkarpackiego zabezpieczyliśmy dodatkowe 30 mln zł na to zadanie. Rada miasta w środę poparła wczoraj mój wniosek w tej sprawie. A dziś wybraliśmy wykonawcę PCLA – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Inwestycję zrealizuje firma Mirbud ze Skierniewic. Nowy stadion ma być gotowy jesienią 2026 roku.

PCLA powstanie w miejscu obecnego stadionu Resovii. Będzie jednym z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Ma być przystosowany do organizowania zawodów rangi mistrzostw Polski seniorów czy też  mistrzostw Europy U23, U20, U18. Stadion będzie wyposażony w 400 metrową bieżnię a także m.in. skocznie do skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz krytą, 150 metrową bieżnię.
Drugą funkcją stadionu będzie piłkarska. Obiekt spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy i rozgrywek klubowych UEFA. Trybuny stadionu  pomieszczą na zadaszonych miejscach siedzących minimum 7 947 widzów. Boisko do gry w piłkę nożną będzie z trawy naturalnej, wyposażone w system nawadniania i podgrzewania. Stadion będzie przystosowany także do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak np. koncerty.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!