Strona główna RZESZÓW Pomogli wychłodzonemu 80-latkowi

Pomogli wychłodzonemu 80-latkowi

0
Reklama

W czwartek przed godziną 4 nad ranem, dyżurny z komisariatu na Baranówce otrzymał informację z numeru alarmowego 112, że w Bratkowicach, po ulicy idzie starszy mężczyzna, który ma zakrwawioną twarz i wygląda na zdezorientowanego. Mundurowi pojechali we wskazany rejon, aby sprawdzić zgłoszenie.

W pewnym momencie, funkcjonariusze zauważyli idącego chodnikiem starszego mężczyznę. Senior ubrany był jedynie w samą bieliznę, a na nogach miał klapki. Prawdopodobnie w wyniku upadku, ranił sobie twarz i kolana.

Reklama

80-latek był zziębnięty, ponieważ tej nocy, termometr wskazywał jedynie 4 stopnie Celsjusza. Policjanci próbowali ustalić jego dane, ale senior nie był w stanie powiedzieć jak się nazywa i był wyraźnie zdezorientowany. Nie potrafił też powiedzieć, gdzie mieszka. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali służby ratunkowe.  

W trakcie oczekiwania na karetkę, udało się funkcjonariuszom ustalić jego dane i miejsce zamieszkania. Seniorowi groziła hipotermia, w związku z czym, trafił do szpitala. Policjanci pojechali zawiadomić jego krewnych. Rodzina oświadczyła, że 80-latek leczy się neurologicznie ale do tej pory nie zdarzyło się aby sam, bez ich wiedzy wyszedł z domu.

Ta historia mogłaby zakończyć się zupełnie inaczej, gdyby nie anonimowe zgłoszenie na numer alarmowy 112. Dzięki temu, senior został odnaleziony i na czas trafił do szpitala.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!