Strona główna #ZwiedzamyPodkarpacie Gdzie na majówkę na Podkarpaciu?

Gdzie na majówkę na Podkarpaciu? [TOP 5 miejsc]

0
Reklama

Już niebawem długo wyczekiwany długi majowy weekend. W tym to czasie wiele osób wybiera się na przejażdżki do ciekawych miejsc.

Ruiny klasztoru w Zagórzu

Klasztor w Zagórzu to jeden z nielicznych zachowanych do dzisiejszych czasów obiektów kultu religijnego w Polsce, które posiadały cechy obronne. Mimo upływu lat, ruiny klasztoru przyciągają turystów z całego kraju. Widok z ruin niedaleko Sanoka zapiera dech w piersiach.

Reklama

Wieża widokowa w Mucznem

Obiekt o konstrukcji stalowo–drewnianej i wysokości całkowitej 34 metrów, wyposażony jest w taras widokowy, z którego rozciąga się panorama na dolinę górnego Sanu i na ukraińskie Bieszczady, zaś na południu widać ciąg najwyższych szczytów z Haliczem, Kopą Bukowską, z całym grzbietem Bukowego Berda, Połoniny Caryńskiej i Wetlińskiej aż po Smerek.

Rezerwat „Bór-Tajęcina”

Rezerwat „Bór” położony w miejscowości Tajęcina k. Głogowa Małopolskiego to rezerwat leśny na terenie powiatu rzeszowskiego, utworzony w 1996 roku w celach dydaktycznych oraz mający za zadanie zachowanie walorów i ochronę naturalnego ekosystemu lasu Puszczy Sandomierskiej. Warto dodać, iż obecnie jest to jej najlepiej zachowany fragment.

Cerkiew św. Dymitra w Starym Dzikowie

 W Starym Dzikowie, pow. lubaczowski, tuż przy granicy z Ukrainą, znajduje się opuszczona cerkiew. To tu Andrzej Wajda kręcił sceny do „Katynia”.

https://dziejesienapodkarpaciu.pl/cerkiew-sw-dymitra-w-starym-dzikowie-to-tu-krecono-sceny-katynia

Klasztor Bernardynów w Leżajsku

Leżajska Bazylika Zwiastowania Najświętszej Marii Panny oraz klasztor Ojców Bernardynów to jeden z najważniejszych i zarazem najcenniejszych zabytków sztuki sakralnej z okresu renesansu i baroku oraz miejsce częstych pielgrzymek i kultu maryjnego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!