Strona główna LEŻAJSK Jak odświeżyć auto po zimie? Centrum Auto Kosmetyki

Jak odświeżyć auto po zimie? Centrum Auto Kosmetyki

0
jak pielęgnować auto po zimie
Reklama

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem zimy, czy raczej wolisz cieplejsze pory roku, jedno jest pewne- pora zimowa nie jest sprzymierzeńcem zarówno kierowców, jak i ich samochodów. Niskie temperatury, woda, błoto i przede wszystkim sól drogowa nie wpływają pozytywnie na kondycję nadwozia i poszczególnych podzespołów. Dlatego podobnie jak robimy wiosenne porządki w naszych domach, tak też powinniśmy zadbać o właściwe przygotowanie naszego auta i jego regenerację po zimie. Jest to warunek konieczny nie tylko dla osiągnięcia efektów wizualnych, ale głównie dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Pomimo że pogodę mamy jeszcze w kratkę, już dziś warto pomyśleć o tym, jakim zabiegom poddać swoje auto po zimie.

Samochód podczas zimy

Cieplejsze dni to doskonała okazja do przeprowadzenia gruntownych porządków każdego samochodu. Dlaczego? Bowiem czynniki zewnętrzne, głównie pogodowe w zimie to raz, a to, że podczas zimy rzadziej korzystamy z myjni, odkurzania i innych czynności porządkowych, bo komu by się chciało w taką pogodę sprzątać samochód, to dwa. Dlatego też auto po zimie wymaga pewnych działań, dzięki którym będzie służyć nam przez długi czas, zarówno od strony technicznej, jak i wizualnej. Można oczywiście zadbać o to samemu, lecz zdecydowanie lepiej będzie powierzyć swój pojazd w odpowiednie ręce. Centrum Auto Kosmetyki Nowa Sarzyna to miejsce, gdzie Twoje auto przejdzie pozimową renowację.

Reklama

– Po zimowych miesiącach musimy gruntownie zadbać o samochód, odpowiednio przygotowując go do wiosny. Sól, błoto, bryły śniegu i lodu a także odśnieżanie karoserii czy drapanie skrobaczkami oszronionych szyb są to czynniki zwykle nieuniknione podczas zimy. Przyczyniają się one do powstania większych bądź mniejszych uszkodzeń, które jesteśmy w stanie skutecznie zniwelować a nawet całkowicie się ich pozbyć- mówi Franciszek Sarzyński, właściciel najlepszego Centrum Auto Kosmetyki w regionie. – Zajmujemy się kompleksowym odświeżeniem auta po zimie bądź wykonujemy poszczególny zakres usług, w zależności od potrzeb klienta. Do końca marca można skorzystać z przygotowanej przez nas promocji -10% na wybrane usługi.

Najlepsze zabiegi dla auta po zimie

Nie każdy może czuć się znawcą i specjalistą w tej kwestii. Dlatego podpowiadamy, z jakich usług warto skorzystać już dziś, by jak najlepiej przygotować swój samochód na wiosnę.

Pielęgnacja na zewnątrz

Jest to szczegółowa, wieloetapowa pielęgnacja pojazdu z zewnątrz, polegająca przede wszystkim na bardzo dokładnym myciu karoserii i podwozia, regeneracji lakieru, kół, szyb, elementów plastikowych oraz chromowanych, szyb, elementów plastikowych oraz chromowanych. Dzięki temu pozbywamy się nagromadzonego podczas zimy brudu, w tym soli drogowej, która może przyspieszać proces korozji auta.  Pozwala to także na ujawnienie wszelkich rys oraz ubytków lakieru, dzięki czemu możliwe będzie ich zniwelowanie poprzez korektę lakieru, zabezpieczenie auta twardym woskiem, powłoką ceramiczną lub folią ochronną PPF. 

Pielęgnacja wnętrza

Zimą zdecydowanie trudniej dbać o porządek wewnątrza auta, dlatego właśnie teraz konieczne jest bardzo dokładne odkurzenie, wyczyszczenie wszystkich elementów plastikowych, gumowych oraz schowków. Dodatkowo bardzo ważne jest zadbanie o czystość elementów tapicerowanych oraz skórzanych. W tym celu proponujemy skorzystać z usługi kompleksowego prania wnętrza auta, podczas którego dokładnie wypierzemy fotele, dywaniki, podłogę, podsufitkę oraz bagażnik.

Regeneracja reflektorów

Reflektory samochodowe po zimie także wymagają ingerencji, gdyż wszelki brud, który pokrywa je w trakcie zimy, w dużej mierze wpływa na pogorszenie nie tylko ich stanu wizualnego, ale przede wszystkim ogranicza intensywność wychodzącego światła, zmniejszając nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Mycie i zabezpieczenie felg

Niezależnie od tego, czy posiadamy jeden zestaw felg i zmieniamy jedynie opony, czy też dwa zestawy z oponami zimowymi i letnimi, felgi także wymagają czyszczenia po zimie. Jeśli po zimie zmieniamy całe koła, dobrze będzie- przed schowaniem ich na kolejny sezon zimowy- dobrze je oczyścić i zabezpieczyć przed kolejnym sezonem. Podobnie gdy wymieniamy jedynie opony, wówczas felgi po zimie trzeba chwilowo zdemontować, bardzo dokładnie umyć, poddać dekontaminacji, glinkowaniu oraz pokryciu warstwą ochronną. Dzięki tym zabiegom nabiorą one na nowo blasku, perfekcyjny wygląd na wiosnę oraz niesamowitą łatwość w utrzymaniu w czystości.

Mycie silnika

Także silnik samochodu podczas zimy poddany jest sporemu obciążeniu- niskie temperatury, zmiana stylu jazdy a także brud i sól, to tylko kilka czynników, które mają pośredni wpływ na stan naszego silnika. Jako iż jest to serce pojazdu, z którym trzeba prawidłowo się obchodzić, silnik wymaga profesjonalnych działań- właściwego zabezpieczenia przed zalaniem układów elektrycznych,  usunięcia wszelkich zabrudzeń, pędzelkowania i spłukania pod niskim ciśnieniem, a także osuszenie i dressing plastikowych  i zabezpieczenie dressingiem plastikowych elementów.

By móc cieszyć się komfortową i luksusową jazdą, należy prawidłowo przygotować swój pojazd do sezonu letniego. Warto, by zrobić to dobrze, by odświeżone po zimie auto nie tylko na nowo cieszyło oko, ale przede wszystkim by po dokładnym oczyszczeniu i regeneracji służyło nam jak najdłużej. By tak się stało, najlepiej będzie oddać samochód w pewne i specjalistyczne ręce.

Reklama
Poprzedni artykułW Dniu Kobiet pamiętajmy o seniorkach- akcja charytatywna dla DPS
Następny artykuł43-latek umówił się z 14-latką. Na miejscu zjawili się kryminalni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!