Strona główna MĘŻCZYZNA Ile kosztuje wynajem auta do ślubu?

Ile kosztuje wynajem auta do ślubu?

0
Reklama

Decydując się na ślub państwo młodzi muszą uzbroić się w cierpliwość i wiedzieć, że ślub i wesele to nie tanie przedsięwzięcie. Chcąc, by ten szczególny dzień zapadł w pamięć i był powodem do miłych wspomnień, młodzi wybierają kosztowne ubiory, dekoracje oraz atrakcje weselne. Nieodłącznym elementem jest samochód, którym młoda para jedzie do ślubu.

Od wielu lat kultywuje się podróż nowożeńców do ślubu i na salę weselną przyozdobionym samochodem. Jaki więc wybrać?

Reklama

Młoda para bardzo często jedzie do ślubu własnym pojazdem, jednak wiele par decyduje się na wypożyczenie w ten szczególny dzień innego samochodu. Tu mamy do dyspozycji całe spektrum pojazdów, w zależności od naszych upodobań, oczekiwań i budżetu.

Jakim samochodem?

Firmy wypożyczające samochody na różne okazje są przygotowane na wybrednych klientów, chcących wynająć auto do ślubu. Zazwyczaj jest to wypożyczenia na kilka godzin, czasem dzień, w zależności od czasu trwania uroczystości. Niekiedy wypożycza się samochód już z kierowcą, jednak jest do dodatkowa opłata. Młodzi często decydują się na pożyczenia auta bez kierowcy, wówczas cena jest niższa.

Zazwyczaj nowożeńcy wybierają do ślubu auto w kolorze neutralnym, tj. białe, kremowe, czarne lub czerwone, jednak są pewnie zwolennicy ekstrawagancji. Młodzi wybierają też rodzaj i markę auta. Spotyka się zabytkowe pojazdy z lat ’30, wówczas cena za wynajem jest wysoka, a także nowoczesne sportowe auta i limuzyny. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Wynajmując samochód do ślubu młoda para powinna wziąć pod uwagę dojazd do miejsca docelowego z wypożyczalni. Zazwyczaj w umowie zawarte jest, że w cenie dolicza się dojazd do iluś kilometrów, np. 50. Dodatkowe kilometry są płatne. Wynajem pojazdu w wielkim mieście, jak np. Warszawa czy Poznań, będzie wyższy niż w małej miejscowości.

Ile zapłacimy?

Ostateczna kwota do zapłaty za wynajem samochodu do ślubu jest uzależniona od wielu czynników. To od nas zależy czym chcemy pojechać do ślubu, na jak długo wynająć pojazd, a także czy chcemy dodatkowe usługi, jak np. szofer, czy butelka szampana.

Wynajem zabytkowego pojazdu to nie lada wyzwanie. Na pewno zrobi furorę wśród gości. Wynajem zabytkowego auta z duszą to koszt ok. 1000-2500 zł, w zależności do marki i modelu, a także miejsca.

Istotną rolę w kwocie do zapłaty za wynajem auta na ślub będzie także wybór modelu. Im droższe i nowsze auto wynajmiemy, tym koszty zostaną zwiększone. Przykładowo wynajem limuzyny to koszt ok. 600 zł za godzinę, klasyczny maserati to ok. 200 zł, a maluch ok. 80 zł za godzinę.

Firmy wynajmujące pojazdy do ślubu mają często ustaloną zasadę, związaną z formą wynajmu. Wynajmuje się auta na godziny, ale też standardowy wynajem. Warto przy spisywaniu umowy dowiedzieć się, ile płatna jest każda godzina wynajmu danego samochodu. Nie wchodzi tu więc w grę ilość przebytych kilometrów, a czas. W przypadku wynajmu zwykłego, nie liczy się czas ani liczba kilometrów, a wynajem ogólny. Taka forma będzie idealna na przyjęcie, które odbędzie się w odległości od Urzędu Stanu Cywilnego, czy kościoła.

Usługi dodatkowe

Decydując się na wynajem pojazdu do ślubu musimy wiedzieć, ile pieniędzy możemy i chcemy wydać na tę atrakcję. Decydując się na wynajem musimy także być przygotowani na ewentualne dodatkowe opłaty za usługi. Firmy wypożyczające pojazdy do ślubu mają częstokroć w swojej ofercie, oczywiście za dodatkową opłatą, możliwość kupna butelki szampana dla młodej pary, często wykorzystuje się tę usługę w długich limuzynach, gdzie państwo młodzi dodatkowo mogą posłuchać ulubionej muzyki wraz ze świadkami i stworzyć mini przyjęcie w drodze na prawdziwe wesele.

W usługach dodatkowych firmy wypożyczające auta mają też ozdoby i dekoracje na samochód. Często młodzi decydują się na samochód do ślubu już z dekoracjami, jednak wiele par woli pozostawić kwestię wystrojenia samochodu kwiaciarkom i dekoratorkom, które przygotowują ozdoby także na salę weselną, by były w jednym stylu.

Wypożyczalnie mają też ustaloną liczbę kilometrów w cenie, często każdy dodatkowy ponadprogramowy kilometr jest płatny. Trzeba zatem przygotować się na dodatkową opłatę w przypadku, gdy mamy salę weselną sporo oddaloną od miejsca ślubu itd.

Spisanie umowy

Spisując umowę na wynajem samochodu do ślubu należy dokładnie przeczytać regulamin, by nie być rozczarowanym podczas uiszczania opłat. Warto dokładnie spisać markę, model i numer rejestracyjny wypożyczonego auta, liczbę kilometrów, która ma być pokonana w czasie wypożyczenia, czas. Państwo młodzi często chcą zastrzec wszelkie problemy, jakie mogą spotkać ich w wyjątkowym dniu. Dlatego też wolą wiedzieć czy w przypadku awarii wynajętego auta mogą w cenie dostać zastępcze.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!