Strona główna CIEKAWOSTKI Gdzie zrobić szkolenie wysokościowe w Polsce?

Gdzie zrobić szkolenie wysokościowe w Polsce?

0
gdzie zrobić szkolenie wysokościowe?
Reklama

Jeśli wykonujemy pracę na wysokościach, odbycie stosownego szkolenia jest niezbędne do tego, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo. Tylko osoba mająca odpowiednią wiedzę i doświadczenie jest w stanie sprawnie wykonywać powierzone jej zadania i poprawnie reagować w momencie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia. Dobrej jakości szkolenia wysokościowe łączą w sobie zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Jak wyglądają takie zajęcia i czego można się na nich nauczyć? Gdzie najlepiej wybrać się na kurs wysokościowy? 

Szkolenie wysokościowe – kto powinien się na nie udać?

Dla kogo skierowane są szkolenia wysokościowe? Przede wszystkim korzystają z nich osoby, które na co dzień wykonują różnego rodzaju prace na wysokości, czyli budowlańcy, elektrycy czy dekarze. Kurs jest też odpowiedni dla tych, którzy dopiero mają w planach podjęcie pracy we wskazanych wcześniej zawodach lub pokrewnych. Szkolenie wysokościowe (https://www.akademiapolska.pl/kurs-alpinista-przemyslowy-poziom-podstawowy) mogą też bez problemu ukończyć osoby zainteresowane alpinizmem przemysłowym, które chcą zdobyć nowe umiejętności i się rozwinąć. Warto podkreślić, że na rynku pracy można znaleźć wiele ofert dla alpinistów przemysłowych, co stanowi dodatkową motywację do rozpoczęcia szkolenia. Na kurs można zapisać się niezależnie od stopnia zaawansowania.
szkolenie wysokościowe w rzeszowie

Reklama

Szkolenie wysokościowe a wymagania prawne

Celem kursu wysokościowego jest przekazanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia, po to, aby kursant mógł rzetelnie wykonywać swoje obowiązki i w razie wystąpienia niebezpiecznych warunków albo wymagającej rozwagi sytuacji, miał możliwość podjęcia odpowiedniego działania. Szkolenia wysokościowe są organizowane nie tylko dla osób prywatnych, ale też firm. W tym miejscu warto podkreślić, że już ustawa zasadnicza, czyli Konstytucja przewiduje, że każdy ma prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Stosowne uregulowania prawne, będące rozwinięciem tego przepisu, można znaleźć w Kodeksie pracy i innych ustawach. Po stronie pracodawcy pozostaje zapewnienie pracownikowi odpowiednich, a w szczególności bezpiecznych warunków do wykonywania powierzonych obowiązków.


W jaki sposób przebiega szkolenie wysokościowe?

Szkolenie wysokościowe jest podzielone zwykle ze względu na poziom zaawansowania osób zainteresowanych. Na rynku są dostępne kursy dla początkujących i bardziej doświadczonych osób. Zwykle szkolenie jest kilkudniowe i składa się z następujących etapów: wykładu obejmującego zagadnienia z wiedzy teoretycznej, zajęć praktycznych połączonych ze wspinaniem się po konstrukcjach i z zajęć na dużych wysokościach.
W trakcie szkolenia kursant, w zależności od wyboru stopnia zaawansowania, zdobywa informacje na temat obowiązujących regulacji prawnych, poznaje przepisy BHP będące podstawą do zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w miejscu pracy, uczy się, jak wiązać różnego rodzaju węzły i dowiaduje się, w jakich sytuacjach warto z nich korzystać. Dodatkowo na kursie uczy się, jak zakładać asekurację poziomą i pionową oraz zdobywa wiedzę i doświadczenie z zakresu dostępu budowlanego i linowego. To tylko kilka z wielu aktywności, jakie są podejmowane na tego typu szkoleniu. Kurs jest zakończony egzaminem teoretycznym i praktycznym, a zdobyte umiejętności zostają potwierdzone na uzyskanym na koniec zaświadczeniu zgodnym ze wzorami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Szkolenie wysokościowe – gdzie odbyć kurs?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zapisaniu się na kurs wysokościowy, warto zapoznać się z programami oferowanymi przez różne szkoły i na podstawie analizy tych informacji wybrać najlepszą dla siebie placówkę. Dobrej jakości szkolenia uwzględniające nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też ciekawe zajęcia praktyczne ma w swojej ofercie Akademia Polska z Rzeszowa. Osoby odbywające kurs w ten placówce przyznają, że jego jakość jest na wysokim poziomie, a podczas zajęć można zdobyć niezbędną wiedzę, którą później wykorzystuje się w pracy.

Reklama
Poprzedni artykułStroje kąpielowe dla mężczyzn w 2020 – które będą najlepsze?
Następny artykułŁańcut: Kolędowanie i miejska Wigilia dla mieszkańców