Strona główna KULTURA Zabytkowe pojazdy w Strzyżowie. Tak wyglądał rajd przez strzyżowski tunel (FOTO, VIDEO)

Zabytkowe pojazdy w Strzyżowie. Tak wyglądał rajd przez strzyżowski tunel (FOTO, VIDEO)

0
Reklama

Na trasie pierwszego dnia Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych (4.08) znalazły się miejscowości powiatów: rzeszowskiego, brzozowskiego, krośnieńskiego i strzyżowskiego. W piątkowe popołudnie mieszkańcy Strzyżowa mieli okazję podziwiać dawne samochody w scenerii tunelu schronowego.

Kierowcy wjeżdżali do miasta od strony Brzeżanki, przez czerwony most, po czym pokonywali podziemną trasę o długości ok. 438 metrów. Następnie wyruszali w kierunku Lubeni, skąd wyruszyli w piątkową trasę. Podkarpacki Rajd organizowany przez Automobilklub Rzeszów już po raz 24, wchodzi w skład Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, za które odpowiada Polski Związek Motorowy.

Reklama

Schron w Strzyżowie powstał w latach 1940–1941. Końcem sierpnia 1941 r. zatrzymał się tu pociąg wiozący Adolfa Hitlera przed spotkaniem z Benito Mussolinim w stępińskim schronie kolejowym.

Jeszcze w piątek (4.08) w godzinach wieczornych odbyło się też Nocne Zwiedzanie Schronu. O innych terminach możliwej wizyty w tym miejscu, możemy dowiedzieć się ze strony strzyżowskiego muzeum.

Poprzedni artykułTroje 16-latków kradło w drogerii. Staną przed sądem rodzinnym
Następny artykułUwaga na niebezpieczne burze. Lokalnie spaść może grad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!