Strona główna MĘŻCZYZNA Idealna mini ładowarka kołowa dla rolnictwa

Idealna mini ładowarka kołowa dla rolnictwa

0
mini ładowarki kołowe dla rolnictwa
Reklama

Mini ładowarki kołowe to maszyny, które zdobywają coraz większą popularność w branży rolniczej. Ze względu na ich praktyczność, nierzadko są wykorzystywane do prac, w których zwykle używany jest ciągnik. Przykładem jest przewożenie słomy czy dużych bel siana. Jednak która mini ładowarka najlepiej sprawdzi się w gospodarstwie rolnym? Przedstawiamy Państwu 2 marki CAST – maszyny włoskie oraz EVERUN – maszyny chińskie (zobacz różnice)

Reklama

Mini ładowarki Cast – niezawodność i wysoki poziom bezpieczeństwa

Włoskie mini ładowarki kołowe Cast to nowość na polskim rynku. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim niezawodność i zachowanie odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Do ich produkcji wykorzystywane są wysokiej jakości podzespoły, wykazujące odporność na awarie. Zanim maszyny trafią do sprzedaży, poddaje się je licznym testom, a wszystko po to, aby zapewnić świetne osiągi.

Seria mini ładowarek Cast obejmuje modele wyposażone w wysokoprężne silniki Kubota, Isuzu lub Kohler. Ich moc mieści się w zakresie od 20 do 57 KM, więc każdy może wybrać maszynę dobrze przystosowaną do własnych potrzeb. Różna jest także wysokość podnoszenia (od 2945 mm do 3200 mm) i udźwig hydrauliczny. W przypadku mini ładowarek o mniejszej mocy obejmuje on zakres 750 kg – 950 kg, a w tych o większej mocy jest to nawet 2100 kg.

Dlaczego warto kupić mini ładowarkę Cast?

Biorąc pod uwagę solidność, trwałość i łatwość obsługi, maszyny Cast są warte swojej ceny. Znajdują one zastosowanie w niektórych gałęziach przemysłu, branży budowlanej i coraz częściej branży rolniczej. Mini ładowarki mają kompaktowe wymiary, są lekkie i pozwalają na pracę nawet na bardzo małej przestrzeni. Co więcej, są one wygodne w prowadzeniu, co wynika ze zmniejszonego promienia skrętu oraz bardzo dobrej widoczności z fotela kierowcy. Zastosowana we wszystkich modelach przyczepność 4WD zapewnia stabilność w trudnym terenie, a mocne silniki są przystosowane do wykonywania nawet najbardziej wymagających prac. Maszyny Cast to świetny wybór dla osób z branży rolniczej, którym potrzebna jest zwrotna i wytrzymała mini ładowarka, mogąca z powodzeniem zastąpić ciągnik w wielu różnych sytuacjach.

Mini ładowarki Everun – solidność i uniwersalność

Marka Everun oferuje mini ładowarki, które są dowodem na to, że atrakcyjna cena może iść w parze z dobrze przemyślaną i solidną konstrukcją. To bardzo zwrotne maszyny produkowane w Azji, a dokładniej w Chinach (w mieście Qingdao). Znajdują one zastosowanie zarówno w rolnictwie, jak też innych branżach. To dobry wybór zwłaszcza dla firm budowlanych, przemysłowych oraz komunalnych.Mini ładowarki kołowe Everun są wyposażone w podzespoły zgodne ze wszystkimi standardami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej. Ich moc obejmuje zakres od 21 KM do 34 KM, a masa załadunku od 200 kg do 800 kg. W zależności od wybranego modelu maksymalny udźwig może wynosić 1000 kg, a nawet 1100 kg. Każdą z maszyn można z łatwością poruszać się na ograniczonym terenie, są bardzo dobrze przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach.

Najważniejsze zalety mini ładowarek Everun

Maszyny Everun są uznawane za jedne z najlepszych wśród tych produkowanych w Azji. Mają one prosty i skuteczny system sterowania, co sprawia, że ich prowadzenie nie jest trudne. Ważne jest to, że do każdej mini ładowarki można dokupić dodatkowy osprzęt, zwiększając w ten sposób możliwości jej wykorzystania. Może to być np. łyżka do materiałów sypkich, chwytak do bel, podajnik paszowy, pług do śniegu czy ślimakowy podajnik pasz. W skład podstawowego wyposażenia wchodzi standardowa łyżka z zębami. Należy podkreślić, że wszystkie maszyny są wyposażone w mechaniczny napęd na 4 koła i automatyczną skrzynię biegów. Dzięki zastosowaniu przegubowego systemu skrętu możliwe jest płynne oraz precyzyjne sterowanie mini ładowarką, co pozytywnie wpływa nie tylko na komfort operatora, ale również jego bezpieczeństwo.

Wybór właściwej mini ładowarki kołowej to kluczowa kwestia, od której zależy efektywność pracy. W rolnictwie taka maszyna pozwala na załadunek paszy i płodów rolnych, usuwanie obornika, a także przenoszenie różnych materiałów. W wykonywaniu wymienionych zadań mini ładowarka sprawdza się znacznie lepiej niż zwykły ciągnik z ładowaczem czołowym, gdyż pozwala na zachowanie większej precyzji i ostrożności. Warto więc przemyśleć jej zakup. Dobra maszyna do wielu zastosowań znacząco ułatwia prowadzenie gospodarstwa rolnego. 

Reklama