Strona główna MĘŻCZYZNA Jaka kamera do monitoringu podwórka?

Jaka kamera do monitoringu podwórka?

0
Reklama

W dobie cyfryzacji i postępu technologicznego wielu z nas chce usprawnić bezpieczeństwo wokół własnego domu. Chcąc mieć pod kontrolą to, co dzieje się w naszym gospodarstwie domowym i na podwórku, decydujemy się na zakup i montaż monitoringu. Kamery są bardzo skuteczną formą dającą poczucie bezpieczeństwa, a w razie pojawienia się złodziei i wandali, łatwo dzięki kamerom sprawdzić, co stało się na naszej posesji i łatwiej znaleźć sprawcę.

Koszt montażu systemu monitorującego, mimo poniesionych kosztów, często jest i tak dużo niższy niż w przypadku, gdy nasze domostwo zostanie okradzione. Poniesione koszty na monitoring na pewno nie będą wyrzuconymi w błoto pieniędzmi, a przyniosą naszej rodzinie komfort.

Reklama

Kamery na podwórku są niewielkimi urządzeniami, które pozwalają nam spać spokojnie. Chcąc zapewnić jak najlepszą ochronę naszego domostwa, musimy wiedzieć jaką kamerę wybrać i gdzie ją zamontować, by jak najlepiej rejestrowała to, co dzieje się na podwórku.

Jaka kamera?

Szukając odpowiedniej kamery na podwórko, należy sprawdzić przede wszystkim, czy jej obudowa będzie wodoodporna, wszak będzie wystawiona na działalnie deszczu i śniegu, a także innych działań atmosferycznych. Nowoczesne kamery uodpornione są na zmienne warunki po burzy, huraganach czy intensywnych opadach śniegu i deszczu. Wielkość kamery to już sprawa indywidualna, ponieważ od nas zależy ile chcemy przeznaczyć na zakup kamery i jaki obraz ma ona pokazywać.

Kamera IP rejestruje obraz z dźwiękiem i natychmiast przesyła go do sieci. Właściciel monitoringu może więc w każdym miejscu na świecie sprawdzić na żywo, co dzieje się na jego posesji. W zależności od modelu oraz konfiguracji, podgląd możliwy jest ze smartfona lub komputera.

Rodzaje kamer IP

  • Do monitoringu – sprawdzą się tu wszystkie kamery IP, o różnej konstrukcji i różnych sposobach montażu,
  • Kamera kopułkowa – instalowana przy suficie, na kształt kopułki, jest niewielkich rozmiarów,
  • Kamera tubowa – ma kształt tuby, jest większa i bardziej widoczna,
  • Kamera uchylno-obrotowa – to kamera, którą w razie potrzeby można poruszać góra-dół, na boki,
  • Kamera naścienna – instalowana kamera na ścianach.

Jakie parametry?

Podwórkowa kamera powinna mieć wbudowany czujnik ruchu. Oznacza to, że gdy ktoś porusza się w ogródku, to kamera zmienia swoje położenie i nakierowuje się na ten poruszający obiekt. Kamera z czujnikiem ruchu od razu wysyła sygnał, że coś się dzieje. Ważny jest kąt widzenia takiej kamery.

W zakupie kierować należy się także wielkością matrycy kamery. Wiele z urządzeń daje nam obraz Full HD, co daje czytelny obraz. Często wybieramy też kamery z wbudowanym głośnikiem i mikrofonem.

Podwórkowe kamery działają zarówno w dzień, jak i w nocy. Warto zaopatrzyć się w urządzenie działające na podczerwień. Pozwoli to na pracę po zmroku. Zaawansowane technologie pozwalają nam także na zakup urządzenia, które posiadają wbudowane diody światła białego, a także filtr kolorów, co powoduje, że nasze urządzenie będzie doskonale działać w słabym świetle.

Kamery na podwórkach powinny mieć także spory zasięg działania. Na rynku znajdziemy kamery o zasięgu do kilkudziesięciu metrów. Posiadając niewielkie podwórko jedna kamera umieszczona w optymalnym miejscu, pozwoli na monitorowanie całego obejścia.

Dzisiejsze systemy monitorujące pozwalają na pracę w połączeniu z siecią. Kamery mogą być sterowane zdalnie, a ich sygnał wysyłany na nasze urządzenie, komputer lub tablet, czy smartfon. Nowoczesne kamery mają dedykowane dla każdego modelu aplikacje, a zapis z nich można niekiedy umieszczać nie tylko na dysku, ale także w chmurze.

Dzisiejszy rynek monitoringu oferuje nam systemy monitoringu połączone w pełni z innymi domowymi systemami alarmowymi. Pozwala to w pełni kontrolować bezpieczeństwo wokół domu.

Ile kamer? Gdzie?

Decydując się na monitoring podwórka zastanawiamy się nad liczbą kamer, która pozwoli w pełni zabezpieczyć nasze gospodarstwo przed złodziejami. Rozmieszczając kamery na podwórku warto zwrócić uwagę na ich położenie. Strategicznymi miejscami do ich montażu są: brama, wejście do domu, do garażu, brama garażowa i tył domu.

Przy opracowywaniu schematu położenia kamer, trzeba wziąć pod uwagę rozmiar podwórka. Nie można pozwolić, by część obejścia znajdowała się poza zasięgiem z urządzenia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!