Strona główna KOBIETA Sylwetka skinny fat – czym jest i co można z nią zrobić?

Sylwetka skinny fat – czym jest i co można z nią zrobić?

0
Reklama

Na pierwszy rzut oka wydawało by się, że jednoczesne bycie szczupłym i otyłym jest niemożliwe, a wręcz paradoksalne. Tymczasem taka przypadłość naprawdę istnieje, a co więcej, dotyczy dość sporej grupy osób. „Skinny fat”, bo o nim mowa, to określenie rzadko używane, natomiast oznaczające typ sylwetki, która dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dowiedźmy się więcej, czym się charakteryzuje oraz w jaki sposób można go zmodyfikować.

Skinny fat – co oznacza?

Określenie „skinny fat” w dosłownym tłumaczeniu oznacza osobę „chudo-tłustą” lub „szczupło-otyłą”, zaś przyjęto, iż oznacza się nim pewien typ sylwetki – osoba ogólnie wydaje się być osobą szczupłą i zgrabną, natomiast w rzeczywistości boryka się z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową, przy czym najczęściej są to okolice brzucha, bioder, brzucha czy ramion. Osoby takie bardzo dobrze wyglądają w ubraniach, które maskuje wszelkie niedoskonałości, natomiast pod ubraniem ciało jest galaretowate, obwisłe, z widocznym cellulitem. Ponadto mają one niską masę mięśniową i nieproporcjonalnie wysoką zawartość tłuszczu. Kiedy ta proporcja jest zaburzona – ze szkodą dla mięśni – przy niskiej masie ciała sylwetka jest nieatrakcyjna, bo otyła. Zwykle osoby te mają niską masę kostną i delikatną budowę ciała. Osoba o sylwetce typu skinny fat może mieć stosunkowo zdrową wagę lub prawidłowe BMI, a mieć zbyt dużo tkanki tłuszczowej, co negatywnie wpływa na wygląd całego ciała. Liczą się więc przede wszystkim proporcje i optymalizacja składu ciała, a więc jednoczesna budowa masy mięśniowej i likwidacja tkanki tłuszczowej.

Reklama

Do najbardziej charakterystycznych objawów sylwetki typu skinny fat zalicza się:

  • nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, bioder i ud;
  • szeroką talię (zwłaszcza u kobiet);
  • widoczny cellulit w okolicach ud i pośladków;
  • asymetrię ciała;
  • niewielką ilość masy mięśniowej.

Przyczyny sylwetki typu skinny fat

„Pierwszą przyczyną prowadząca do powstania sylwetki typu skinny fat może być chęć posiadania doskonałej sylwetki, a przez to niewłaściwe działania – głównie źle dopasowany trening oraz nieodpowiednia dieta.  Chcą stracić na wadze, skupiają się przede wszystkim na pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej, całkowicie zapominając o swoich mięśniach. Tymczasem trening powinien być zróżnicowany, odpowiednio dopasowany do potrzeb organizmu, a także obejmujący wszystkie partie ciała. Podobnie sprawa wygląda z dietą – nie można zapominać o dostarczeniu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a przede wszystkim białka, będącego istotnym budulcem mięśni. Zagrożeniem jest także całkowity brak aktywności fizycznej. Siedzący tryb życia sprawia, że tłuszcz szybciej odkłada się w miejscach, gdzie go nie chcemy, a wraz z wiekiem dodatkowo przemiana materii staje się dużo słabsza i budowa masy mięśniowej trwa znacznie dłużej”. – mówi nam Pan Piotr z kliniki Uniskin

Jak pozbyć się otyłości miejscowej?

Wspomnieliśmy już, że główną cechą sylwetki skinny fat jest nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych, specyficznych miejscach, a więc tzw. otyłość miejscowa. Walczyć z nią możemy na kilka sposobów, natomiast niekiedy nawet właściwa dieta oraz regularne ćwiczenia nie są wystarczające. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym skutecznie pozbędziemy się uciążliwej tkanki tłuszczowej, co będzie pierwszym i jakże ważnym krokiem do zmiany wyglądu swojej sylwetki.

Lipoliza iniekcyjna

Jedną z możliwości jest lipoliza iniekcyjna, a więc metoda usuwania tkanki tłuszczowej, jednak będąca alternatywą liposukcji, w której nie wykorzystuje się skalpela. Metodę tą zastosować można zarówno w obrębie twarzy, jak i całego ciała, przy czym jest ona niezwykle skuteczna, a jednocześnie bezpieczna. Polega na wprowadzeniu metodą iniekcji specjalistycznej substancji, której zadaniem jest rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Następnie są one w naturalny sposób wydalane z organizmu.

Mezoterapia igłowa

Kolejnym zabiegiem, dzięki któremu skutecznie można pozbyć się sylwetki skinny fat, jest mezoterapia igłowa. Podczas tej metody również wstrzykuje  się  substancje, które przyśpieszają metabolizm tłuszczów, jednocześnie odpowiednio odżywając i napinając skórę, dzięki czemu staje się jędrniejsza i pozbawiona cellulitu.

Sylwetka typu skinny fat to przede wszystkim problem natury ekstatycznej, ale nie tylko. Osób, które ją posiadają, może dotyczyć nieprawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, pracy serca, a także znacznie osłabiać odporność. Zabiegi medycyny estetycznej mogą być zarówno podjęciem pierwszych kroków do walki z nadmiernym tłuszczem, jak również jednym z kolejnych etapów na drodze ku wymarzonej sylwetce i zdrowiu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!