Strona główna TARNOBRZEG Kierowca ciężarówki złamał przepisy drogowe. Nagrała go kamera

Kierowca ciężarówki złamał przepisy drogowe. Nagrała go kamera

0
Reklama

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wydał postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy 55-letniemu kierowcy ciężarówki, który jadąc drogą wojewódzką nr 723 w Tarnobrzegu, jednocześnie popełnił kilka wykroczeń, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca nie wiedział, że jest nagrywany przez monitoring.

W niedzielę (18 lutego br.) przed godz. 18, policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o tym, że jadący drogą wojewódzką nr 723 w Tarnobrzegu, kierowca pojazdu ciężarowego z naczepą rażąco łamał przepisy drogowe. Funkcjonariusze natychmiast udali się w ten rejon.

Reklama

Po krótkim czasie, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy marki Daf z naczepą. Za kierownicą siedział 55-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Mundurowi przejrzeli miejski monitoring. Szybko wyszło na jaw, że 55-latek, kierujący zestawem ważącym kilkanaście ton wyprzedzał inny pojazd nie tylko na odcinku drogi, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania, ale również na przejściu dla pieszych. Dodatkowo nie zastosował się do znaku poziomego P-4 czyli „linii podwójnej ciągłej”. Sposób jazdy kierowcy – nagła zmiana psa ruchu w celu uniknięcia zderzenia z nadjeżdżającymi z przeciwka pojazdami niewątpliwie doprowadziła do stworzenia zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Za rażące łamanie przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym, policjanci skierowali wniosek do sądu w przedmiocie zatrzymania prawa jazdy kierowcy ciężarówki. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku wydając postanowienie o zatrzymaniu uprawnień 55-latkowi.

O dalszym losie mężczyzny będzie decydował sąd.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!