Strona główna TARNOBRZEG Odpowie za usiłowanie rozboju

Odpowie za usiłowanie rozboju

0
Reklama

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Tarnobrzegu zakończyli śledztwo przeciwko 43-letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest o usiłowanie rozboju.

Sprawa miała początek pod koniec marca 2021r. Młody mężczyzna zaatakował wtedy 66-letniego mężczyznę, który z zakupami wracał do mieszkania. Do zdarzenia doszło na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów. Napastnik podszedł od tyłu do pokrzywdzonego, przewrócił go i zażądał oddania portfela. Skuteczna obrona 66-latka i głośne wzywanie pomocy wystraszyły napastnika, który nie zdołał zabrać łupu, uciekł z miejsca zdarzenia, gubiąc lewego buta.

Reklama

Pokrzywdzony zawiadomił policjantów. Śledczy wykonali oględziny miejsca zdarzenia wraz z dokumentacją fotograficzną, zabezpieczyli dowód rzeczowy w postaci buta, a następnie rozpoczęli poszukiwania osoby, która ma związek z tym przestępstwem.

W prowadzonym śledztwie, w latach 2021-2023, funkcjonariusze uzyskali informację z Brytyjskiego Biura Interpolu, że pozyskany materiał dowodowy z miejsca zdarzenia, może pochodzić od obywatela Polski. Analiza postępowania, a także analiza opinii z zakresu badań biologicznych, pozwoliła na ustalenie sprawcy zdarzenia. Trop prowadził do mieszkańca Tarnobrzega. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Sprawcą okazał się 43-latek, notowany w przeszłości za popełnione przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna przebywa na terenie Belgii.

Pod koniec grudnia 2023 r. mężczyzna powrócił do kraju został przesłuchany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec 43-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełniony czyn mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Reklama
Poprzedni artykułTysiąc paczek papierosów w autokarowych skrytkach
Następny artykułWraca zima. Spadnie do 20 cm śniegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!