Strona główna TARNOBRZEG Pędził 137 km/h w zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Pędził 137 km/h w zabudowanym. Stracił prawo jazdy

0
Reklama

Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, prowadzą szereg działań, aby na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Kontrolują m.in. prędkość i stan trzeźwości kierujących.

Wczoraj po godz. 8, w miejscowości Zabrnie w gminie Grębów, policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej osobową hondę. Za kierownicą pojazdu siedział 31-letni mieszkaniec Tarnobrzega.

Reklama

Okazało się, że kierowca jechał z prędkością 137 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nie umiał wytłumaczyć dlaczego się tak spieszy.

Mężczyzna za zbyt szybką jazdę stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto otrzymał mandat w wysokości 2 500 złotych i 15 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza zimą, gdzie zmienne warunki pogodowe znacznie utrudniają jazdę, wymuszając na kierowcy szybką reakcję na zaistniałą sytuację. Wyższa prędkość wpływa na dłuższą drogę hamowania, a w przypadku występowania opadów śniegu i śliskiej, mokrej nawierzchni ta droga jeszcze niebezpiecznie się wydłuża. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!