Strona główna TARNOBRZEG Okradziono ją na „przewałkę”. Policja apeluje

Okradziono ją na „przewałkę”. Policja apeluje

0
Reklama

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 13, na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że 76-letnia kobieta przyszła do banku, aby wypłacić pieniądze.

Po wyjściu z placówki, seniorka, została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który twierdził, że znalazł na chodniku gotówkę. Zwrócił się do kobiety z prośbą, aby była świadkiem tego zdarzenia. Pokazał jej banknoty zwinięte w rulon i ściśnięte gumką oraz przekonywał, aby poczekała z nim przez chwilę, na właściciela gotówki. Twierdził, że poszkodowany wróci w to miejsce, aby szukać swojej zguby.

Reklama

Seniorka zgodziła się. Po krótkim czasie oboje zauważyli mężczyznę, który idąc w ich kierunku, szukał czegoś na chodniku i w swojej teczce.

Gdy był w niewielkiej odległości podszedł do kobiety, twierdząc, że zgubił pieniądze. Mężczyzna sprawiał wrażenie na przygnębionego. Wówczas znalazca pieniędzy powiedział, że znalazł gotówkę lecz nie wie do kogo ona należy. Aby utwierdzić się w przekonaniu, czy aby ten człowiek jest jej prawowitym właścicielem powiedział, że przeprowadzi test.

Wyciągnął swoje pieniądze, a następnie poprosił aby 76-latka, uczyniła to samo. Kobieta pod wpływem presji, okazała plik pieniędzy wypłaconych przed chwilą z banku. Mężczyzna stwierdził, iż faktycznie pieniądze te nie stanowią jego własności i pozwolił seniorce schować je do torebki, uszczuplone o kwotę 1100 zł.

Gdy pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona, o zdarzeniu zawiadomiła policjantów.

Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia, posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policjantami Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 2, lub tel. 47 825 33 30 lub dyżurnym jednostki Policji 47 825 33 10.

Reklama
Poprzedni artykułGroźny przestępca wpadł w ręce policji
Następny artykułPijany skończył jazdę w zaspie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!