Strona główna KULTURA II Podkarpackie Święto Jagody w Połomi (FOTO, VIDEO)

II Podkarpackie Święto Jagody w Połomi (FOTO, VIDEO)

0
Reklama

Uroczystą Mszą św., sprawowaną o 14:30 przez ks. Artura Grzędę, miejscowego proboszcza, rozpoczęły się obchody II Podkarpackiego Święta Jagody na stadionie w Połomi. Data związana jest ze wspomnieniem Matki Bożej Jagodnej, które przypada w pierwszą niedzielę. W parafii Połomia to drugi, obok wspomnienia św. Mikołaja biskupa odpust.

Po uczcie duchowej rozpoczęła się uczta dla ciała – czas wspólnej zabawy i radości. Najmłodsi ciągnęli do dmuchańców, stoiska z watą cukrową i balonami. Co chwilę głośny śmiech niósł się z wyznaczonego placu, gdzie dzieci w nadmuchanych kulach toczyły ze sobą walki. Nie brakowało chętnych do przejażdżki kucykiem.

Reklama

Dużym zainteresowaniem cieszyła się aleja straganów, z bogatym asortymentem. Od obrazów namalowanych na drewnie, przez stoisko z wyrobami pszczelarskimi, zabawkami, po namioty Koła Łowieckiego „Bażant” z Czudca i Nadleśnictwa Strzyżów, gdzie nie tylko najmłodsi mieli okazję sprawdzić swoją znajomość przyrody.

Lokalne zespoły śpiewacze i instrumentalne umilały wszystkim zabawę i wypoczynek. Na scenie pojawiły się także przedstawicielki wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich, które wystawiły swoje wyroby cukiernicze wykonane z zastosowaniem jagód. Z rąk wójta Zbigniewa Koraba oraz księdza proboszcza otrzymały pamiątkowe dyplomy. Na wieczór zaplanowano jeszcze zabawę taneczną.

Poprzedni artykułSłynny obraz ukrywano w czasie wojny w Sieniawie. Ciekawe losy „Damy z łasiczką”
Następny artykułDni Dubiecka 2023. Jak wyglądała niedzielna impreza? (FOTO, VIDEO)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!