Strona główna PRZEWORSK Policjant w porę zareagował. Nie doszło do wyłudzenia

Policjant w porę zareagował. Nie doszło do wyłudzenia

0
Reklama

W miniony piątek, do Komendy Powiatowej Policji w Nisku zgłosił się 41-latek. Poinformował, że nieznana mu osoba, za pośrednictwem komunikatora internetowego, chce wyłudzić od niego 30 tys. złotych.

Mężczyzna wyjaśnił, że otrzymał niepokojące wiadomości o kradzieży swoich danych oraz o tym, że zostaną one wykorzystane jeśli 41-latek nie wykona przelewu w wysokości 30 tys. złotych, na wskazany rachunek bankowy. Zgłaszający przeraził się i przyznał, że jest skłonny wykonać przelew.

Reklama

Po wysłuchaniu mężczyzny, policjant z wydziału kryminalnego natychmiast zareagował. Wziął telefon należący do 41-latka, zablokował dostęp do jego kont społecznościowych oraz wytłumaczył jakie działania będą podejmowane w tej sprawie. Funkcjonariusz wyjaśnił również schemat działania internetowych przestępców i cel ich działania.  

Apelujemy o zachowanie czujności i ostrożności, zwłaszcza w kontaktach z osobami nieznajomymi. Policjanci ostrzegają! Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i nie udostępniajmy danych pozwalających oszustom przejąć nasze oszczędności. Nie korzystajmy z linków, które otrzymujemy w wiadomościach. Samodzielnie wpisujmy adres internetowy danego serwisu ogłoszeniowego lub banku, a także sprawdzajmy, czy witryna jest bezpieczna. Aby to zrobić, należy popatrzyć na symbol stanu bezpieczeństwa po lewej stronie adresu internetowego. Po kliknięciu w ikonę kłódki będziemy mogli zobaczyć szczegóły i uprawnienia strony, a także podsumowanie informacji o stopniu prywatności połączenia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!