Strona główna JAROSŁAW W sobotę w Jarosławiu przysięga wojskowa

W sobotę w Jarosławiu przysięga wojskowa

0
Reklama

W sobotę, 27 kwietnia br. o godz. 11.00 w Jarosławiu odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dobiega końca szkolenie podstawowe nowo wcielonych żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot”. Prawie 50 ochotników z powiatu przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i miasta Przemyśla przez szesnaście dni zdobywało podstawowe umiejętności wojskowe z zakresu, m.in. strzelectwa, taktyki, łączności, topografii oraz pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki. Przed nimi jeszcze sprawdzian – tzw. pętla taktyczna, która zweryfikuje zdobytą wiedzę i umiejętności.

Reklama


Ukoronowaniem trudów intensywnego szkolenia będzie przysięga wojskowa. Ceremonia zaprzysiężenia nowych żołnierzy 20. PBOT rozpocznie się w sobotę 27 kwietnia 2024 r. o godz. 11.00 na Rynku w Jarosławiu. Poprzedzi ją uroczysta Msza Święta w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu o godz. 9.30.


Na stoisku promocyjno-rekruterskim 20. Przemyskiej Brygady OT będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie i warunkach wstąpienia w szeregi formacji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!