Strona główna PRZEWORSK 12-latek przyniósł do szkoły nabój karabinowy

12-latek przyniósł do szkoły nabój karabinowy

0
Reklama

We wtorek, funkcjonariusze z komisariatu w Pruchniku, interweniowali w jednej ze szkół na terenie gminy Pruchnik. Ze zgłoszenia wynikało, że 12-latek przyniósł do szkoły nabój, który na lekcji pokazywał swojemu koledze. Nauczycielka natychmiast zareagowała i powiadomiła o tym fakcie dyrekcję szkoły, a ta Policję.
 
Na miejscu policjanci ustalili, że 12-latek otrzymał nabój od swojego dziadka. Chłopiec przyniósł amunicję do szkoły, aby rozpytać kolegów i sprawdzić do jakiego rodzaju broni jest przeznaczona.
 
Funkcjonariusze stwierdzili, że jest to ślepa amunicja przeznaczona do broni palnej typu AKMS, której posiadanie wymaga pozwolenia. Mundurowi zabezpieczyli pocisk.
 
Stróże prawa przeszukali pomieszczenia należące do rodziców chłopca i jego dziadka. Podczas tej czynności, nie znaleźli więcej amunicji jak też innych rzeczy, których posiadanie jest zabronione.
 
Jak oświadczył dziadek chłopca, nabój który dał wnuczkowi, posiadał od kliku lat. Mężczyzna nie pamiętał w jakich okolicznościach wszedł w jego posiadanie. Nie posiadał też pozwolenia na broń i nie miał wiedzy, że posiadanie takiego naboju wymaga stosownych pozwoleń.
 
Za nielegalne posiadanie broni lub amunicji, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!