Strona główna BRZOZÓW Sprawcy rozboju trafią na trzy miesiące do aresztu

Sprawcy rozboju trafią na trzy miesiące do aresztu

0
Reklama

Brzozowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, który weszli do jednego z domów i grożąc domownikom nożem, zabrali portfel z pieniędzmi oraz telefon. Mieszkańcy powiatu brzozowskiego usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu obaj na trzy miesiące trafili do aresztu tymczasowego. Za rozbój grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę, do jednego z domów znajdujących się na terenie naszego powiatu weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Trzymając w ręku nóż, zagrozili mieszkającej tam 85-letniej kobiecie i jej 47-letniemu synowi i zażądali od nich pieniędzy.  

Reklama

W obawie przed utratą życia i zdrowia, domownicy wydali agresorom portfel z zawartością pieniędzy oraz telefon komórkowy. Następnie obaj sprawcy uciekli w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony od razu zadzwonił na numer alarmowy. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny na miejsce natychmiast skierował brzozowskich policjantów.

W poszukiwania napastników zaangażowano wszystkich funkcjonariuszy, którzy tego dnia byli w służbie. Na miejsce został skierowany policyjny przewodnik z psem z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Już po dwóch godzinach od zgłoszenia, kryminalni z brzozowskiej komendy zatrzymali sprawców rozboju. Przy jednym z nich funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli skradzione pieniądze w kwocie 2100 złotych.

Sprawcami okazali się mieszkańcy powiatu brzozowskiego, w wieku 31 i 45 lat. Obaj są znani policjantom i byli już notowani za inne przestępstwa. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 

W czwartek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Brzozowie zastosował wobec sprawców tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo rozboju z użyciem noża sprawcom grozi kara pobawienia wolności do lat 20.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!