Strona główna KOLBUSZOWA Niebezpieczny wypadek na przejeździe kolejowym

Niebezpieczny wypadek na przejeździe kolejowym

0
Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Krzątka. Kierujący samochodem osobowym zderzył się z pociągiem towarowym. Mężczyzna trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w minioną sobotę po godz. 16, w miejscowości Krzątka. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem marki Opel Insignia. 31-letni mieszkaniec gminy Majdan Królewski, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdzający pociąg towarowy relacji Wola Baranowska – Hrubieszów.

Reklama

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący oplem był pijany. Miał blisko 2,5 promila aloholu w organizmie. W związku z odniesionymi obrażeniami został on przeransportowany do szpitala.   

Trwa wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Policjanci przestrzegają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach, w których drogi krzyżują się ze szlakami kolejowymi. Pamiętajmy, że w przypadku braku szlabanów, znak „STOP” ustawiony przed przejazdem kolejowym oznacza bezwzględną konieczność zatrzymania pojazdu. Dopiero wówczas, gdy upewnimy się, że nic nie nadjeżdża, możemy kontynuować swoją podróż. Musimy sobie zdawać również sprawę z tego, że droga hamowania pociągu jest znacznie dłuższa niż samochodu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!