Strona główna KOLBUSZOWA Zareagował widząc pijanego kierowcę

Zareagował widząc pijanego kierowcę

0
Reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 20, na drodze relacji Świerczów-Trzęsówka. O prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy bmw, kolbuszowskich policjantów zawiadomił świadek, który za nim jechał. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący, nie jest w stanie utrzymać prostego toru jazdy, dodatkowo zjeżdża z drogi na pobocze i się zatrzymuje.

Policjanci ruchu drogowego pojechali we wskazany rejon, zauważyli opisane w zgłoszeniu auto i podjęli interwencję wobec kierującego. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-letni mieszkaniec naszego powiatu ma w organizmie ponad 3 promile.

Reklama

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Dzięki wzorowej postawie świadka, który wykazał się czujnością i odpowiedzialnością, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Reagujmy na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc po numer telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!