Strona główna NISKO Uwierzyła, że wnuczka miała wypadek. Straciła 100 tys. zł

Uwierzyła, że wnuczka miała wypadek. Straciła 100 tys. zł

0
Reklama

Oszuści wykorzystają najróżniejsze metody i sposoby żeby zdobyć nasze pieniądze. Telefoniczna odmiana oszustw przybiera różne formy. Oszuści dzwonią z informacją, że ktoś bliski spowodował wypadek i trzeba zapłacić określoną kwotę, aby uniknąć sankcji karnych, w tym aresztowania. Następnie, zjawiają się obce osoby, aby odebrać od nas pieniądze.

Taki właśnie telefon, w miniony wtorek, odebrała mieszkanka powiatu niżańskiego. Po godz. 23, do 79-latki zadzwoniła nieznana kobieta, która przedstawiła się jako funkcjonariuszka Policji. Rzekoma policjantka powiedziała seniorce, że jej wnuczka  spowodowała wypadek. W dalszej części rozmowy przekazała, że wnuczka 79-latki miała potrącić ciężarną kobietę i potrzebne jest 150 tysięcy złotych na to, aby nie trafił do więzienia.

Reklama

Podczas telefonicznej rozmowy, oszustka poleciła seniorce aby przygotowała pieniądze, które miał odebrać adwokat jej wnuczki. Kobieta zastosowała się do przekazanych poleceń. Wkrótce pod domem kobiety zjawił się mężczyzna, który odebrał od niej przygotowaną gotówkę. Kobieta przekazała 100 tys. złotych.

Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie prosimy zadzwonić i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować Policję.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!