Strona główna HISTORIA Dyskusja X-lecia w Raniżowie. Odpowiedzą o Solidarności

Dyskusja X-lecia w Raniżowie. Odpowiedzą o Solidarności

0
Reklama

26 listopada o godzinie 16:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Raniżowie odbędzie się spotkanie patriotyczno-historyczne dotyczące powstania i początku działalności rolniczej Solidarności.

Wydarzenie rozpocznie się programem artystycznym w wykonaniu laureatów konkursów piosenki patriotycznej oraz występem Zespołu Pieśni i Tańca Lesiaki z Raniżowa, którzy wystąpią z repertuarem tańców narodowych. Następnie przeprowadzona zostanie debata panelowa w której będą uczestniczyć osoby związane z wydarzeniami dotyczącymi powstawania niezależnych związków rolniczych i chłopskich oraz oficjalną rejestracją tych organizacji. Uczestnictwo w spotkaniu zapowiedzieli między innymi: Tadeusz Kensy, Kazimierz Chorzępa, Wieńczysław Nowacki Henryk Cząstka, Bogusław Kret, Kazimierz Rostek oraz obecny przewodniczący Wojewódzki struktur rolniczej Solidarności Jerzy Bednarz.- Osoby te były niejednokrotnie oznaczane wysokimi państwowymi oznaczeniami resortowymi lub zawodowymi.

Reklama

Będzie też czas na wspomnienia i świadectwa uczestników strajków chłopskich oraz sygnatariuszy porozumień rzeszowsko-ustrzyckich z 1981 roku.

Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby które naocznie uczestniczyły w tych wydarzeniach ale również wszystkie zainteresowanych tą tematyką – mówi Dariusz Sobolewski, dyrektor GOKSiR Raniżów.

Reklama
Poprzedni artykułOdnaleziono zaginionego 36-latka. Niestety nie żyje
Następny artykułRząd zdradził rolników i przewoźników? Trwają protesty na granicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!