Strona główna KOLBUSZOWA Skażenie wody w gm. Dzikowiec. Jest komunikat Sanepidu!

Skażenie wody w gm. Dzikowiec. Jest komunikat Sanepidu!

0
Reklama

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolbuszowej informuje odbiorców wody z wodociągu na terenie gminy Dzikowiec zaopatrującego miejscowości:

Dzikowiec, Nowy Dzikowiec, Płazówka, Mechowiec, Wilcza Wola, Kopcie, Lipnica, Osia Góra, Spie oraz inni odbiorcy zaopatrujący się w wodę z wyżej wymienionego wodociągu, że woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi:


Woda nie nadaje się do spożycia, mycia naczyń, owoców, warzyw, mycia zębów

Reklama


W próbce wody pobranej w dniu 27.02.2024r. stwierdzono przekroczenie Bakterii grupy coli, Escherichia coli, Enterokoki. Woda nie odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
( Dz. U. z 2017r. poz. 2294).


W związku z powyższym informuje się odbiorców wody, aby do czasu uzyskania pozytywnego wyniku badania wody i ogłoszenia komunikatu potwierdzającego przydatność wody do spożycia osoby z osłabioną odpornością, dzieci, korzystając z wody wodociągowej zachowali szczególną ostrożność.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych objawów należy niezwłocznie zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.

Uwaga:  Woda z sieci wodociągowej może być wykorzystywana do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.
Zakład Usług Komunalnych w Dzikowcu podjął działania naprawcze mające na celu wyeliminowanie przekroczonych parametrów oraz zlecił ponowny pobór wody.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolbuszowej o zmianie sytuacji poinformuje odrębnym komunikatem.

Materiały

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!