Strona główna KOLBUSZOWA Odnaleziono kolejny niewybuch z czasów wojny

Odnaleziono kolejny niewybuch z czasów wojny

0
Reklama

Pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej, został odnaleziony na terenie jednej z posesji w miejscowości Dzikowiec, podczas prowadzonych prac ogrodowych. Policjanci kolbuszowskiej jednostki zabezpieczali miejsce znaleziska, pocisk został podjęty przez wojskowy patrol saperski.

We wtorek przed godz.15, dyżurny kolbuszowskiej komendy został poinformowany, o odnalezieniu niewybuchu w miejscowości Dzikowiec. O znalezisku poinformował mężczyzna, który podczas prowadzonych prac ogrodowych wykopał z ziemi pocisk.

Reklama

Na miejsce został wysłany patrol policji, a także funkcjonariusz z rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Policjant potwierdził, że jest to pocisk z okresu II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez wojskowy patrol saperski następnego dnia.

Przypominamy !

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce w którym znajdują się niewybuchy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!