Strona główna SANOK Włamali się i okradli plebanię. Trafili do aresztu

Włamali się i okradli plebanię. Trafili do aresztu [foto]

0
Reklama

Jasielscy policjanci zatrzymali 30-latka i 36-latka. Mężczyźni są podejrzani o kradzież z włamaniem do plebanii w miejscowości Wisłok Wielki na terenie powiatu sanockiego. Decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku najbliższe dwa miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.

Dzięki intensywnym działaniom funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, doszło do ustalenia i zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu jasielskiego. Mężczyźni są podejrzani o kradzież z włamaniem do plebanii w miejscowości Wisłok Wielki w powiecie sanockim.

Reklama

Zatrzymanie miało miejsce w minioną niedzielę po godz. 11, w Łysej Górze. Udział w akcji brali policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, wydziału ruchu drogowego i wydziału kryminalnego jasielskiej jednostki oraz komisariatu w Nowym Żmigrodzie. W działania zaangażowali się także funkcjonariusze z sanockiej komendy oraz z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie.

Kiedy mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli pojazd marki Kia, którym poruszali się sprawcy, natychmiast za nim ruszyli i zatrzymali go.

Podczas przeszukania mężczyzn oraz pojazdu, którym jechali, znaleziono ponad 7 tys. złotych, 101 dolarów amerykańskich i 10 funtów. Ujawniono także kominiarkę, rękawiczki, klucze, łapkę do gwoździ i dłutko. 

W miejscu zamieszkania jednego z podejrzanych zabezpieczono pieniądze w kwocie ponad 75 tys. złotych.

30-latek i 36-latek po wykonanych czynnościach zostali przekazani policjantom z Sanoka i przewiezieni do tamtejszej komendy. Usłyszeli zarzuty, a następnie decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Reklama
Poprzedni artykułWojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul rozpoczęła urzędowanie
Następny artykuł2-latka w sweterku szła poboczem. Pomógł jej kierowca autobusu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!